MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Çocuklar Sporla geleceğe koşuyor
Çocuklar Sporla geleceğe koşuyor


İstanbul Kalkınma Ajansının ”2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” kapsamında ”Çocuklar Sporla Geleceğine Koşuyor” projesi İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hayata geçiyor.

 

 

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç öncülüğünde kurulan Proje Koordinasyon ve AR-GE birimimiz tarafından hazırlanan projede, İstanbul’un tüm ilçelerinde yasayan çocukların sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel olarak karşılaştıkları dezavantajlılık durumu yaratan faktörlerle baş edebilmesi noktasında sosyal hayata adaptasyonlarının spor yoluyla arttırılması ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması ile çocuklarda spor bilincinin oluşturulması ve spor yapma kültürünün aşılanması yoluyla engel teşkil edecek olumsuz faktörlerin azaltılması hedefleniyor.

 

 

İstanbul’da 39 ilçedeki toplam 1379 okulda  toplam 41.370 çocukla buluşacak projede 10 yaş grubu çocuklarımız projenin temel noktasını oluştururken, çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel açıdan gelişimlerinin takibi bizzat Sınıf Öğretmenleri ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri tarafından e-yazılım ile gerçekleştirilecek.

 

 

İstanbul’da yaşayan çocukların dezavantajlılık durumlarının tespiti ile çocukların motorik özelikleri ve sosyo-demografik özelliklerinin analizi yapılarak elde edilecek karşılaştırmalı sonuçlar ile geliştirilen oyunlar ve spor eğitim modülü için de önemli bir veri kaynağı oluşturacak.

 

 

 

Geliştirilen Eğitim Modülü sayesinde “vücut farkındalığı” (vücut bölümleri ve bunların yapabileceği hareketler), “alan farkındalığı” (kişisel ve genel alan, yönler, seviye, yol, uzam, ebat), “efor” (zaman, tempo, güç ve akıcılık) “hareket iliksileri” (kendi vücut bölümleri, diğer kişi ve nesnelerle) ve zaman ayırma, çaba, ilgi, tutum, tekrar yapma, fiziksel etkinlik ve spor imkânları ve bunlara ulaşımın sağlanması gibi konulara ilişkin bilgilerle çocuklarımızın ilgili spor branşına yönlendirilmesi sağlanacak.

 

 

Yeni dönemde de güzel projelere imza atmaya devam edeceklerini belirten İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç, açıklamasında, ” İstanbul’da sporu tabana yaymak ve çocuklarımıza sporu küçük yaştan itibaren sevdirmek için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Lisanslı sporcu sayımızdaki artış bunun en önemli göstergesi. İstanbul gibi bir metropol de görev yapmanın sorumluluk ve bilinci ile hareket ediyoruz. Projemizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

📆 24 Ekim 2014 Cuma 12:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR