MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Engelli ve yaşlılara evde kişisel bakım
Engelli ve yaşlılara evde kişisel bakım


82 yaşındaki Sıdıka teyzeden “beni gelin ettiniz” teşekkürü

 

Maltepe Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü “Evde Bakım Hizmeti” kapsamında başlattığı çalışma ile Maltepe ilçesi sınırlarında yaşayan bakıma muhtaç hasta, engelli ve yaşlılar için evde kişisel bakım hizmeti sunmaya başladı.

 

 

Maltepe Belediyesi ekiplerinin ilk durağı Bağlarbaşı Mahallesi oldu. Başta kuaförlük hizmeti olmak üzere bay-bayan saç kesimi, kaş-bıyık alımı, saç-sakal tıraşı ve el-ayak tırnaklarının bakımı gerçekleştirildiği hizmetten ilk yararlanan 35 senedir Maltepe’de yaşayan Sıdıka Ulu oldu. Hazırlıklarını tamamlayan belediye ekibi, 17 sene önce eşini kaybeden 82 yaşındaki Sıdıka teyze ile sohbet ederek, kişisel bakımını gerçekleştirdi.

 

 

“BENİ GELİN ETTİNİZ, ELİNİZE SAĞLIK”

Belediyenin vermiş olduğu hizmetten son derece memnun kaldığını dile getiren Ulu, “Sağolun, gene bekleriz, buyurun gelin. Yemeğim geliyordu ama böyle bir şey yoktu. Cennetlik budur. Siz cenneti kazanacaksınız bu şekilde. Beni gelin ettiniz elinize sağlık, kolunuza sağlık” dedi. Belediye ekipleri ayrıca, tırnaklarının çok çabuk uzadığından şikâyetçi olan Sıdıka teyzeye, kişisel bakımına yardımcı olmak için 10 günde bir ziyaret edeceğinin sözünü de verdi.

 

 

GELİNLERİ BELEDİYEYE TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye ekiplerinin ikinci durağı ise yaşları ve hastalığın da etkisiyle kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayan Nimet-Ömer Ceyhan çifti oldu. Bakım sonrası, yetkililere teşekkür eden Nimet-Ömer Ceyhan çiftinin gelini, bu hizmetten son derece memnun olduğunu belirterek, “Yaşlı oldukları için tırnaklarını kesmekte zorlanıyordum, zarar veririm diye korkuyordum. Özellikle Alzhemier hastamızın saç, sakal kesimi bizim için çok iyi oldu” şeklinde konuştu.

 

📆 04 Ağustos 2014 Pazartesi 11:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR