MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Engelliler Engelsiz Bir Kentin Geleceğini Birlikte Planlıyor
Engelliler Engelsiz Bir Kentin Geleceğini Birlikte Planlıyor


Kadıköy Belediyesi, engelli yurttaşların yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve çözüm önerilerini birlikte tartışmak için İstanbul’daki tüm engelli sivil toplum kuruluşlarının katılacağı “Engelsiz Kadıköy Paylaşım Günleri”ni düzenliyor

10-11 Temmuz tarihlerinde, Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesinde düzenlenecek olan “Engelsiz Paylaşım Günleri”nde engellerin kaldırıldığı Engelsiz bir Kadıköy’ün geleceği için stratejiler oluşturulacak.

 

Kadıköy Belediyesi, engellilere yönelik gerçekleştireceği çalışmalar ve sunacağı hizmetleri, aktif ve katılımcı vatandaşlık perspektifiyle ele almak ve birlikte planlamak üzere Engelsiz Kadıköy Paylaşım Günleri’ni düzenliyor.

 

Katılımcı yönetim anlayışının gereği olarak çalışmayı yürüttüğü her alanda yurttaşların etkin ve doğrudan katılımını hedefleyen Kadıköy Belediyesi, engelli bireyler, engelli yakınları, engellilik alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve uzmanların katılımıyla, gerçekleştireceği Engelsiz Kadıköy Paylaşım Günleri’nde her engel grubundan farklı ihtiyaçlara işaret eden “erişilebilirlik” konusuna ve sivil toplum ile aktif işbirlikleri geliştirmeye odaklanacak.

 

Etkinliğin ilk günü olan 10 Temmuz’da “Fiziksel Erişilebilirlik”, Mimari Erişilebilirlik”, “Sosyal Erişilebilirlik” ve “Toplumsal Bütünleşme” konularına ayrılırken, 11 Temmuz Cuma günü ise; sivil toplum kuruluşları ile proje ve işbirlikleri geliştirme olanaklarına ayrıldı.

 

Paylaşım günleri kapsamında engellilik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının proje sunumlarını izlemek ve sivil toplum kuruluşlarının stantlarını ziyaret etmek de mümkün olacak.

 

📆 09 Temmuz 2014 Çarşamba 16:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR