MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Battal İlgezdi Kayıp Yakınları Derneği’ne minibüs hediye etti
Battal İlgezdi Kayıp Yakınları Derneği’ne minibüs hediye etti


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (YAKAD)’ne üzerinde kayıp resimlerinin bulunduğu bir minibüs hediye etti.

 

“Beni görürsen anneme haber ver” kampanyası İstanbul’da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ tarafından kayıpların fotoğrafları ile giydirilen minibüsün CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen ve dernek başkanına teslim edilmesi ile başladı.

Türkiye’nin kanayan bir yarası olan kayıp çocuklar sorununu TBMM gündemine taşıyan ve bu konu da araştırma komisyonu kurulmasını sağlayan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Şişli eski Belediye Başkanı Fatma Girik ve Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Vekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz, CHP Beyoğlu ilçe teşkilatı yöneticileri, kayıp yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı bir törenle minibüs dernek yetkililerine teslim edildi.

Törende konuşan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, “Resmi kayıtlara göre bin 657, gayri resmi kayıtlara göre deyaklaşık 5 bin çocuğumuz kayıp. Bu çocukların bir an önce bulunması, bu kayıpların unutulmaması için ‘ Beni görürsen anneme haber ver ‘ kampanyasını başlattık. CHP İlçe binalarıda CHP kayıp çocukları arıyor pankartları afişleri donatıldı” dedi. CHP’li belediyelerin de kendilerine yardımcı olduğunu söyledi. Sevigen ” Bu işin siyaseti olmaz, önümüzdeki günlerde Kadir Topbaş’a ve Melih Gökçek’e de giderek kampanya hakkında kendilerine bilgi verip destek isteyeceğiz” diye konuştu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’de, kayıp çocukların yıllardır Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olduğunu vurguladı. Kayıp çocukların bulunması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirten Başkan İlgezdi, “Hepimiz bu konuda kendimizi sorumlu hissetmeliyiz. Kayıp çocuklarımız sadece ailelerinin ve derneğin çalışmaları ile bulunmaz. Her vatandaş her kurum ve kuruluş bu konuda üzerine düşen görevi yapmalıdır” çağrısında bulundu.

 

Törende konuşan Fatma Girik ise, ” Sıradan bir vatandaş olarak iki tane kayıp çocuğu buldum ve annesine babasına teslim ettim. Benim gibi sıradan bir vatandaş iki tane çocuğu buluyorsa, demek ki bu komisyon bunun altından kalkacak ve hepsi bulunacak diye düşünüyorum” dedi.

Kayıplar kayıp minibüsüyle aranacak

Konuşmaların ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (YAKAD)’ne hediye edilen, üzerinde kayıp resimlerinin bulunduğu minibüs tanıtıldı ve minibüse ait teslim belgeleri Başkan Battal İlgezdi tarafından CHP Milletvekili Sevigen ile dernek başkanına teslim edildi.

Minibüsün teslim alınmasının ardından Mehmet Sevigen, Battal İlgezdi, Mustafa Zengin, Gamze Akkuş İlgezdi, Kaya Uluyılmaz ve Fatma Girik ile kayıp yakınları İstiklal Caddesi’nde, üzerlerinde kayıp çocukların resimlerinin bulunduğu süt ve kibritleri vatandaşlara dağıttı.

Galeri
📆 25 Mart 2010 Perşembe 10:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR