MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Göztepe, Mekanlar, Toplum » Çocukluğumuzun simgesi “Oyuncaklar”
Çocukluğumuzun simgesi “Oyuncaklar”


Bundan tam beş yıl  önce açılan bir yerden bahsediyorum. Burada herkes çocuk oluyor. Bir anda zaman içinde bir yolculuk başlıyor, her oda farklı bir dünyaya dönüşüyor. İşte bahsettiğim yer “İstanbul Oyuncak Müzesi”…

Yaşam yeri Göztepe olan bu müzenin kurucusu herkesin yakından tanıdığı bir isim “Sunay Akın…”  Çocukluğunda İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni gezmesiyle müzecilik hayali başlayan şair, yıllar sonra bu hayalini gerçekleştirir. İlerleyen zamanlarda başka ülkelerdeki müzeleri de gezerek, ‘‘Türkiye’de de böyle bir müze olmalı ve düşler korunmalıdır…”sözünü hayata geçirir. 23 Nisan 2005 yılında hayata geçen bu proje İstanbul Oyuncak Müzesi adını alır. Bugün yaklaşık dört bin oyuncak sergileyerek, misafirlerini konuk etmektedir.

Bu müzede her ülkeden bir oyuncağa rastlayarak , düşlerinizin bahçesinde tatlı bir gezinti yapabilirsiniz. Kimi oyuncaklar, hikâyeleriyle birlikte gelmiş, kimisi savaşı temsilen, ama hepsinin bir anısının olduğunu hissedeceksiniz.

Streslerinizden biraz da olsa kurtulmak, bir günlüğüne çocuklaşmak için, ‘‘İstanbul Oyuncak Müze’sini” ziyaret etmeden geçmeyin.

Rüya Meriçboyu

Galeri
📆 25 Mart 2010 Perşembe 09:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR