MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » “Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü Kütüphanesi” BİLGİ’li Ellerde
“Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü Kütüphanesi” BİLGİ’li Ellerde


İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi, çocukların istedikleri kitaplara daha hızlı ve kolay ulaşabilmeleri amacıyla “Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü Kütüphanesi”ni düzenliyor.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı) Bolluca Çocuk Köyü Kütüphanesi, çocukların, gençlerin ve öğretmenlerin eğitimde ihtiyaç duydukları kaynaklara doğru ve hızlı şekilde ulaşabilmeleri için İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi tarafından uluslararası standartlarda düzenlendi ve kullanıma açıldı.

İki kütüphaneden oluşan Bolluca Çocuk Köyü kütüphanelerinin birinci aşaması olan Milupa Kültür Merkezi Bolluca Çocukköyü Kütüphanesi koleksiyonundaki kaynakların tüm işlemleri tamamlanarak çocukların kullanımına hazır hale getirildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane yetkilileri ve çalışanları kütüphane koleksiyonunun konularına göre sınıflanması, barkod tasarımının yapılması, kitap verilerinin online işleme aktarılması ve ödünç alınabilmesi ile ilgili işlemlerini yaparak herkesin kitaplara daha sistemli ve kolaylıkla ulaşabilmelerini sağladı. Sürecin devamlılığı için Bolluca Çocuk Köyü çalışanlarına eğitim verildi.

Projenin ikinci aşaması olan Aile Evi Kütüphanesi koleksiyonundaki kaynakların düzenlenmesi ise devam ediyor.

Etiketler:
📆 27 Haziran 2014 Cuma 11:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR