MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Ramazan öncesinde suya kavuştular
Ramazan öncesinde suya kavuştular


 

Türkiyeli hayırseverlerin bağışları 15 Bin Mali vatandaşının yüzünü güldürdü. 17 yeni su kuyusunun daha açılışını Ramazan öncesine yetiştiren Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Afrika’yı sulamaya devam ediyor.
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mali’nin farklı bölgelerinde 17 yeni su kuyusunun daha açılışını yaptı. Mali’nin Segou, Kati, Tentou ve Bugabuçar bölgelerinde açılan 17 su kuyusunun ortalama 15 Bin insanın su ihtiyacını karışlayacağı hesaplanıyor.

 

 

ÖMÜR BOYU SUSUZLUK ÇEKİP RAMAZAN’DA SUYA KAVUŞACAKLAR

Su kuyularının kalan son işlerini halledip açılışlarını yapmak üzere bölgeye giden Cansuyu Derneği İzmir Temsilcisi Ahmet Yorulmaz, su kuyularının Ramazan öncesine yetişmesinin çok önemli olduğunu ifade etti. Yorulmaz; “Ramazan Afrika’da daha zor geçiyor ve susuzluğun da had safhada olduğu bu ortamda suyun ne mana ifade ettiğini maalesef biz anlayamıyoruz da, anlatamıyoruz da. Bu su kuyularının ne mana ifade ettiğini de biz anlayamıyoruz. Bu susuzluğu bir ömür boyu çekip Ramazan öncesinde tertemiz suya kavuşan yaşlı kadınları düşünmek lazım mesela. Allah hayırsever kardeşlerimizden razı olsun. İnşallah ecirlerini en iyi şekilde alacaklardır” dedi.

 

 

SU KUYULARINA İSİMLERİNİ VERDİLER

Cansuyu Derneği, Mali’nin Segou, Kati, Tentou ve Bugabuçar bölgelerinde Merhume Fevziye Apaydın, Yusuf Tetik, Mehmet Apaydın, Yaşar Apaydın, Şinasi Apaydın, Ramazan Apaydın, Hayati Apaydın, Abdurrahman Apaydın, Türkan Ünal Bostan, Edibali Ailesi, Enise, Enes, Fatmanur ve Ebrar Tepeyurt, Kevser Tepeyurt, Fatma Tepeyurt ve Samsun Cansuyu Gönüllüleri ile farklı bölgelerden 4 farklı Cansuyu Gönüllüsü Hayratının açılışını yapmış oldu. Dernek, özellikle Afrika’da su kuyuları açmaya devam ediyor.

📆 24 Haziran 2014 Salı 11:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR