MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kuru Gıdanın kalbi 24 saat kamerayla izlenecek
Kuru Gıdanın kalbi 24 saat kamerayla izlenecek


Son zamanlarda olumsuz görüntülere sahne olan İstanbul’un Kuru Gıda Hali Mega Center, Bayrampaşa Kaymakamlığı’nda yapılan toplantıda masaya yatırıldı. Bayrampaşa’da bulunan ve İstanbul için kuru gıda ticaretinde büyük bir öneme sahip olan Mega Center, artık daha sık denetlenecek ve çeşitli noktalara konulacak kameralarla 24 saat izlenecek.

 

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün öncülüğünde Mega Center ile ilgili yapılan toplantıya; İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kasım Piral, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Tarım Müdürü Bülent Çalışkan, Mega Center İşletme Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kılınç, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demirkıran ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden Veteriner Hekimler katıldı.

 

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kasım Piral, İl Müdürlüğü olarak Mega Center Kuru Gıda Hali’nde yaptıkları resmi kontroller hakkında bilgi verdi. Piral, ilgili kurumların işbirliği içerisinde yapacakları çalışmalarla, İstanbul’un kuru gıda ticaretinde büyük bir öneme sahip olan Mega Center’daki denetimlerin çok daha hızlı ve düzenli olacağını vurguladı. Söz konusu gıda halindeki durumun sadece bir denetleme sorunu olmadığının altını çizen Piral, ilgili kurumların koordinesi ve güvenlik boyutunun da önemli olduğunu belirtti. Daha sonra İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü uzmanlarınca hazırlanan Mega Center’daki mevcut durum, mevcut sorunlar, ilgili mevzuat ile öneriler ve beklentileri içeren bir de sunum yapıldı.

 

 

Toplantıya katılan kurum temsilcilerinin görüş ve önerilerinin ardından, Mega Center’da alınacak önlemler karara bağlandı. Giriş kapılarında kontrol noktaları kurulması, bu kontrol noktalarında yetkili veteriner hekimler ve kolluk kuvvetleri tarafından belge ve ürün kontrollerinin daha düzenli ve sık yapılması, halde yer alan işletmelerin envanter bilgilerinin Mega Center yönetimi tarafından en kısa sürede oluşturularak İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bayrampaşa Belediyesi ile paylaşılması, halin çeşitli bölgelerine kamera yerleştirilerek gıda işletmelerinin 24 saat izlenmesi gibi çeşitli kararların altına imza atıldı. Alınan kararlar, Ramazan ayı öncesi uygulamaya konulacak.

📆 07 Haziran 2014 Cumartesi 11:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR