MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika, Toplum » LDP – CHP Görüşmesinin Detayları
LDP – CHP Görüşmesinin Detayları


Cem Toker Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı 29 Mayıs 2014 akşamı CHP lideri Sn. Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptı.

 
LDP – CHP Görüşmesinin Detayları

 

29 Mayıs 2014 akşamı CHP lideri Sn. Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptım.
Kendisi ile şu görüşlerimizi paylaştım.

1- Cumhurbaşkanlığı makamı, artık bildiğimiz devlet adamlığını yansıtmak yerine, miting meydanlarında atılan nutuklar ve vaatlerle sulandırılarak, popülist siyasetin bir makamı haline getirilmiştir.

2- Dolayısı ile muhalefetin çatı veya zemin adayları, AKP’nin çıkaracağı aday kim olur ise olsun, ülkenin her yerinde, miting meydanlarında AKP adayı ile aşık atabilecek yetenekte, seçim deneyimi yaşamış, siyasi tecrübe sahibi bir isim olmalıdır.

3- Daha bu hafta grup konuşmasında “güneş ışığı bile yedi farklı renkten oluşur” diyen CHP liderinden, seçimlere katılmış ama baraj altında kalmış sağ ve sol partilerin de aday gösterebilmeleri, ilk turda pusulayı zenginleştirebilmeleri için, 20 CHP milletvekilinin imza vermesini önerdim. Bu kararın demokrasiye büyük katkısı olacağını ifade ettim. CHP’nin demokrasi samimiyetini somut bir şekilde ortaya koyabileceği bir fırsat olabileceğini paylaştım.
Sayın Kılıçdaroğlu, bu konuyu Parti Meclisinde tartışacaklarını ifade etti.

4- CHP, Meclis dışı partilerin de aday göstermelerine olanak tanıyan bir karar aldığı takdirde de LDP’nin, siyasi yaşamında daima ve tavizsiz din ve inanç özgürlüklerini laik kesimi de, mütedeyyin kesimi de tedirgin etmeden savunmuş, AKP tabanınca da tanınan ve beğenilen bir isim kurucu başkan Besim Tibuk’u önermek istediğini belirttim.

Bu görüşlerimizi köşeniz vasıtası ile MHP ve HDP/BDP yönetimlerine de iletmek isterim. Onların da meclis dışı parti adayları için imza vermeleri, Türk milletini ilk turda sadece 3-4 adaya mahkum bırakmaktan kurtaracaktır.

Cem Toker
Liberal Demokrat Parti
Genel Başkan

📆 01 Haziran 2014 Pazar 15:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR