MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Kadıköy Belediyesi’nde emekçiler, Soma’da madencileri andı
Kadıköy Belediyesi’nde emekçiler, Soma’da madencileri andı


Bu Acıların Tekrar Yaşanmaması İçin Hep Birlikte Mücadele Etmeliyiz

DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin ortak çağrısıyla Kadıköy Belediyesi’nde çalışan işçi ve emekçiler, Soma’da yaşanan maden faciasında yaşamını yitiren madencileri andı. Yaşamını yitiren madenciler için 3 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilen törende yapılan konuşmalarda yaşanan faciaya yönelik öfke ve üzüntü hâkimdi.

Törende söz alan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye’de son 15 yılda yaygınlık kazanan taşeronlaştırma ve güvencesiz çalışma koşullarına dikkat çekerek, “insan odaklı bir çalışma sistemi yerine kar, ticaret odaklı odaklı bir anlayış hâkim kılındı. Yaşanan katliamın nedeni budur” dedi.

 kadikoy-belediyesi-isciler

Nuhoğlu, “İş kazaları daha önceki süreçlerde yaşanmasına ve konuşulmasına rağmen hiçbir tedbir alınmadı.

aykurt-nuhoglu-kadikoy

Bu tamamen tedbirsizlikten kaynaklanan, bu katliamların durması gerekiyor.” Dedi. Yaşanan acıların tüm çalışma yaşamı için yeni bir başlangıca yol açması gerektiğini ifade eden Nuhoğlu, “bu acıların tekrar yaşanmaması için hep birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.

Galeri
📆 15 Mayıs 2014 Perşembe 14:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR