MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Spor, Toplum » Delta Adam Kadıköy de Doğuyor…
Delta Adam Kadıköy de Doğuyor…


 

 

Delta Adam, Delta Bisiklet’in sponsorluğunda hayat bulan, iki yıl sürmesi planlanan Asya Bisiklet turuna çıkıyor.

 

Kadıköy Rıhtımında hayat bulan bu proje delta bisikletlerinin sponsorluğunda tüm Asya’ya yayılmaya hazır.

 

 

”Delta Adam, Delta Bisiklet’in sponsorluğunda hayat bulan, iki yıl sürmesi planlanan Asya Bisiklet turumuzu içeren uzun soluklu bir projedir. Rotası 23.000 kmdir ama bu proje çocukların yüzünde yaratacağı bir anlık gülümseme için atılan ilk pedal dır!!!”

 

 

delta-adam-1

Delta Adam, 2014 yılının Mart ayında Delta Bisiklet Kadıköy Kızıltoprak şubesinden yola çıkıyor. Ege ve Akdeniz kıyılarını dolaşarak doğuya olan yolculuğuna başlayacak. İran, Hindistan, Tayland, Çin, Japonya, Moğolistan, Rusya gibi toplam 23 ülkenin tamamını bisiklet üzerinde kat edecek…

 

NEDEN ASYA?

 

İki yıl sürmesi planlanan bu turda neden Asya’ya gidiyor Delta Adam? Diye sorduk..;

 

”Asya ya gitmeye Yunanistan’a yaptığım 2.000 km lik bisiklet turu dönüşü akşamında çok sevdiğim Kadıköy’ümün Moda semtine varışımdan önce Rıhtım’da yerde yazan “Işık Doğudan Yükselir” yazısı ile karar verdim. Kadıköy bana doğuya git dedi. Bende rotamı Asya’ya çevirdim. Asya kıtasında gidebildiğim en doğuya kadar gidip bisikletimle geri döneceğim.

 

Nereye gideceğime böyle karar verdim. Peki neden gideceğim? Hayatın içindeki rutinleşen endişelerin sarmalında bir aylık zaman dilimine sıkışan hayatlarımıza karşı çığlık olacak her bir pedalım. Her gün semtimizde karşılaştığımız insanlara bir merhaba demeyi unutmuşken çoğumuz, Delta Adam insanın doğasındaki iyiliğin ve yardımseverliğin peşinde Asya da düşecek. Farklı kültür ve etnik kökende insanların yaşamlarını aktaracak. Zihnimizde gündelik dertlerin yarattığı sis bulutlarını dağıtacak; hayatın güzelliklerini ve paylaşmanın ne olduğunu hatırlatacak. Tur dönüşünde çocuklara yönelik farklı sürpriz projelerimiz de var. Yolda biriktireceğim hikayeleri dönüşümde bu sürpriz projede değerlendireceğim. Bugün bundan bahsetmek için çok erken. Bu proje için evimden, işimden, çok sevdiğim aracım 73 model vosvosumdan vazgeçtim… Sahip olduklarımdan vazgeçtim çünkü paylaşmaktı beni mutlu eden”.

 

 

Sizi de Delta Adam’ın dünyasına bekliyoruz. Delta Adamı takip edin, bir anlık gülümsemenin peşinden gelin… Bize www.deltadam.com adresinden de Delta Adam facebook sayfasından ulaşabilirsiniz….

 

 

 

 

 

Galeri
📆 18 Aralık 2013 Çarşamba 12:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR