MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Ataşehir Belediyesi internet sitesinden siz de yararlanın…
Ataşehir Belediyesi internet sitesinden siz de yararlanın…


Ataşehir Belediyesi resmi web sitesi ile Ataşehirli internetin olduğu her yerden belediye hizmetlerine ulaşıyor. http://yeni.atasehir.bel.tr adresine giren Ataşehirliler duyurular, belediye hizmetleri, birimler hakkında bilgi almanın yanı sıra imar durumunu sorguluyor, kent rehberi sayesinde bilgi alabiliyor.

Kent Rehberi ile internet ortamında 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde veriler kentliler ile paylaşılıyor. Ataşehir Belediyesi internet sitesinde tüm veriler kullanıcı sınırı olmaksızın görüntülenip sorgulanabiliyor.  Sistem içerisinden çeşitli sorgular ile detay bilgilere ve bina fotoğraflarına da ulaşılabiliyor. Ataşehirliler gayrimenkullerinin imar durumu hakkındaki bilgiyi de yine Ataşehir Belediyesi internet sitesinden belediye binasına gelmeden öğrenebiliyorlar. Bunun için web sitesindeki  İmar Durumu butonuna tıklanması yeterli oluyor. Sorgulama sonucu karşılarına çıkan ekrandaki bilgileri doğru girdiklerinde imar durumu ile ilgili bilgi ekrana geliyor.

E-imar uygulaması,  internet üzerinden Ada Parsel ve Numarataj bilgilerine dayalı otomatik imar durumu verilebilmesi amacı ile hazırlanmış bir uygulama. Web ortamında otomatik oluşan bu belge bilgi amaçlı olup, vatandaş resmi başvurusu öncesinde bu bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor. Uygulama kapsamında Plan Notları ayrıca pdf ortamında web bazlı yayımlanıyor.

 

Ataşehirlilerin aradıkları bir adresi Kent Rehberi’ni kullanarak çok rahat bulabileceklerini belirten Ataşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Taner Arıca; “Altı aylık bir çalışmanın ürünü olarak Kent Rehberi ve İmar Durumu hakkındaki bilgiler internet sitemizde yayınlanıyor. İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarına ya da her hangi bir adrese gidecek olan vatandaşımız internet sitemizdeki Kent Rehberi’ne girerek, gideceği yerin tam adresini görebiliyor. Sorguladığı adres haritada gösteriliyor. Hatta o noktanın üzerine tıkladığında ise adresteki yerin fotoğrafları açılıyor. İmar Durumu seçeneği ile binasının, arsasının imar durumu hakkında belediye birimlerimize gelmeden bilgi alabiliyor” dedi. Bilgi İşlem Müdürü Arıca, ilçedeki eczanelerinde kısa süre sonra Kent Rehberi’nde görülebileceğini açıkladı.

Galeri
📆 18 Şubat 2010 Perşembe 16:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR