MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Magazin, Toplum » Balkonda 14 metrelik tekne yapıyor …
Balkonda 14 metrelik tekne yapıyor …


İstanbul’da deniz tutkunu bir işadamı, işyerinin balkonunda 14 metrelik tekne yapıyor. Ahşap tekne görenleri şaşkına çeviriyor. İşadamı Mesut Boz, teknesini 2014 yılında vinç ile indirmeyi planlıyor.

İstanbul’da mobilya dekorasyon işiyle uğraşan Mesut Boz, denize olan sevdası sebebiyle işyerinin çatısında bulunan balkonda ahşap tekne yapıyor. Mesut Boz, odasının camından dışarıyı izlemek yerine teknesini takip ediyor.

“ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ DENİZE SEVDAM VAR”

Çocukluğundan beri denize sevdasının olduğunu ifade eden Mesut Boz, “Yüzmekten, balık tutmaktan ibaretti. Hayallerimizin bir tanesi bir gün teknemizin olmasıydı. Bir tekne sahibi olduk, küçük bir teknem var. Bununla denize ve denizciliğe başladım. Amatör bir ehliyetim var. Bu vesile ile denizle tanıştık. Hayallerimden birisi biraz daha büyük tekne yapmak. Satın almak değil, yapmak. ‘Bunu ben yaptım’ demek. O mutluluğu, o sevdayı arkadaşlarım, eşim ve çocuklarım ile daha büyük bir tekne içinde yaşamak. Bunu yaşam şekline çevirmek. Böyle bir düşünce ile başladık. Hobi, sevdiğimiz bir uğraşı” dedi.

“ELİMİ SÜRDÜĞÜMDE HAZ ALIYORUM”

Mobilyacı olduklarını ancak tekne yapımını çok fazla bilmediklerini ifade eden Boz, “Öğreniyoruz. Önümüzdeki 2014’ün yazında denize indirmeyi planladığımız bir tekne. Çocuğumuz gibi oldu. Elimi sürdüğüm zaman haz alıyorum. Ben yapıyorum demekten mutluluk duyuyorum. Odamdan izlerken keyif alıyorum Odamın pencerisini önünde. 13.5 metrelik bir tekne. Bittiği zaman 14-14.5 metre olacak” diye konuştu.

Mesut Boz’a zaman zaman oğlu ve çalışanları da eşlik ediyor. Çatıda yer alan tekne, zaman zaman görenleri şaşkına çeviriyor. Bazı vatandaşlar yoldan geçerken gördükleri teknenin yanına kadar çıkmak istiyor.(İHA)

Etiketler: ,
📆 19 Eylül 2013 Perşembe 11:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR