MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir’de Diyabet Eğitimi Başladı!
Ataşehir’de Diyabet Eğitimi Başladı!


Ataşehir Belediyesi ve Türkiye Diyabet Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen “Diyabet Evi” projesi kapsamında ilk diyabet eğitimi verildi.

 

Cumhurbaşkanlığı ile Türkiye Diyabet Vakfı’nın himayesinde başlatılan ve belediyelerle birlikte gerçekleştirilen diyabet eğitimi projesi kapsamında Ataşehir’deki ilk diyabet (Şeker Hastalığı) eğitimi 25 Nisan’da başladı.

 

Diyabetle Yaşam Koçu Şebnem Güneyman tarafından verilen eğitimlerde, diyabetin ne olduğu ve nasıl durdurulması gerektiği anlatılıyor. Diyabetli olan veya bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen Ataşehirlilerin katıldığı toplantıda, Akran Eğitimi (Aynı konumda olan kişilerin diğer kişilerden eğitim alıp eğitim vermesi) veren Şebnem Güneyman, kendisinin de 40 yıldır diyabetli olduğunu vurgulayarak, “İyi ki diyabetliyim, çünkü diyabetli olduğum için; daha çok dikkat ediyorum, daha sağlıklı besleniyorum, daha doğru yaşıyorum” dedi.

 

atasehir-diyabet-egitim

 

02- 09 ve 16 Mayıs tarihlerinde ücretsiz olarak devam edecek eğitimler, Ataşehir Belediyesi Kayışdağı Lions Ataevi’nde saat 10.00 ile 12.00 arasında gerçekleşecek. Eğitim sonucu her katılımcıya ara öğün, diyabet kitabı ve katılım belgesi sunuluyor.

 

 

 

Galeri
📆 25 Nisan 2013 Perşembe 14:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR