MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Güvenlik Sektörü Örgütleniyor
Güvenlik Sektörü Örgütleniyor


Hasan Koç, Tüm Özel Güvenlik çalışanlarını sendikamızda örgütlenmeye davet ediyoruz.

Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (ÖZ-İŞ SENDİKASI) Marmara Bölge Başkanı Hasan KOÇ konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

            

Marmara bölgesinde yürüttüğümüz örgütlenme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. Çalışanlarımızın yoğun ilgi gösterdiği örgütlenme anlayışımız, çalışanlarımızı ve bizi heyacanlandırıyor.

Özel güvenlikte çalışan tüm arkadaşlarımızla irtibatlarımız görüşmelerimiz devam etmekte, hastanelerde, belediyelerde,  büyük alışveriş merkezlerinde arkadaşlarımız ziyaret edilerek sendikal çalışma hayatının kişiye ve topluma  neler kazandıracağını yapılan işin yürütülen hizmetin kalite standartlarını büyük ölçüde etkileyeceğini bunun için örgütlenmemiz gerektiğini anlatıyoruz.

2009 yılından bu yana yayınlanmayan iş kolu istatistikleri dördüncü yılın ardından Ocak 2013 tarihinde yayınlandı. Yüzde bir baraja göre yayınlanan istatistikler önemli verileri ortaya koydu. 2013 Ocak ayı istatistiklerine göre Savunma ve Güvenlik iş kolunda barajı geçen tek sendika ÖZ SAVUNMA VE GÜVENLİK İŞÇİLERİ SENDİKASI (ÖZ-İŞ SENDİKASI) oldu.

Sendikamızın ülkemizde barajı aşan,  iş kolunda en büyük ve en güçlü sendika olması bize ve üyelerimize büyük bir sorumluluk yüklediğini biliyoruz. Bu anlayış ve bu bilinçle örgütlenmemizi tabana yayarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Örgütlememizi esas alan sadece işkolumuza bağlı kalarak değil tüm iş kollarını bir bütün olarak gören ve buna göre hareket eden bir anlayış ile örgütlemelerimizi yürütmekteyiz.  Biliyoruz ki ülkemizin çağdaş demokratik bir yapıya kavuşması ve insan hakları temelinde gelişmesinin somut göstergelerinden birisi çalışma yaşamının demokratikleştirilmesidir.

Bu bağlamda sendika olarak kurgulamaya çalıştığımız ve mücadelesini verdiğimiz çalışma yaşamının demokratikleştirilmesi ve çalışanların iş güvenliğinden iş güvencesine, sosyal haklardan kültürel haklara olan yapıların kurgulanmasıdır.  Tüm Özel Güvenlik çalışanlarını sendikamızda örgütlenmeye davet ediyorum. 

📆 10 Nisan 2013 Çarşamba 16:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR