MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Lıonların kurucularına şükranlarını sundukları gece…
Lıonların kurucularına şükranlarını sundukları gece…


 

Lıonların kurucularına şükranlarını sundukları gecede,  Hakan Başar Caz grubu muhteşem bir konser verdi.Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Federasyonu  118 Yönetim Çevresi, Türk Lions’unun kurucusu Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay’a ve kulüp kurucularına şükranlarını sunmak üzere CKM’de  11 Ocak Pazartesi akşamı  bir araya geldiler.

Kentlilik Hedef Koordinatörü Ln.Ali Yıldırım ve ona bağlı komitelerin düzenlediği gece kokteyl ile başladı.

Kokteylin ardından Hakan Başar Caz Grubu solo ve ritm performansları  ile  muhteşem bir konser verdi. Gitarda Hakan BAŞAR , tenor sax Anıl ŞALLIEL, piyano Evrim TÜZÜN , bas Emre CAN, davul Alkan BAŞAR ile  vokalde Hande Ateş, alto sax Batuhan ŞALLIEL’den  oluştu. Caz Konserini organize eden  Kültür Sanat Komitesi Başkanı Ln.Nesibe Müsevitoğlu “-Geçtiğimiz aylarda KKSD adına CKM’de konser veren Hakan Başar ve grubu  o kadar  büyük bir ilgi görmüştü ki, izleyenler  konserin en kısa zamanda tekrar edilmesini istemişlerdi.Ben de bu gecemizi fırsat bilerek caz dünyasında önemli bir isim olan Hakan Başar Grubunu Lions Ailemizin de dinlemesini istedim. Beni kırmayarak bu gecemize katkıda bulunan Hakan Başar’a ve grubuna sonsuz teşekkürler ederim. ”Dedi.

Lionlar tarafından büyük ilgi gören grup dakikalarca ayakta alkışlandı.118 -Y Genel Yönetmeni Ln.Ender Canıtez  “- Muhteşem Performansınız için sizi kutlarım, bizlere yaşattığınız unutulmaz dakikalar için teşekkür ederiz.” Diyerek sanatçılara hayranlığını ifade ederken,  gruba yeni katılan gecenin solisti  Hande Ateş’e  bir çiçek,  Hakan Başar’a da  özel bir plaket ile teşekkürlerini sundu.

Gecenin ikinci bölümünde  kurucular onur programı gerçekleştirildi.Tören Onur Komitesi Başkanı ve geçmiş dönem Genel Yönetmeni Ln.Banu Tüzgiray tarafından yönetildi.

 Türk Lions’unun, İstanbul Valisi olan  Fahrettin Kerim Gökay tarafından 1 Nisan  1963  tarihinde, 118-Y Anadolu Yakası Lions Kulüpleri birliğinin ise 1993 yılında kurulduğunu söyleyen Tüzgiray  “-Türk Lionları  “HİZMET EDİYORUZ” sloganıyla, 6 Yönetim çevresinde (  T, U,R, K, E, Y)  insanlık için karşılıksız hizmet etmektedir.”Dedi.

Lions’un  kurucusu Melvin Jones’un  ocak ayında doğmuş olması nedeni ile Lions’da ocak ayının çok önemli olduğunu, büyük bir tesadüf  eseri olarak Türk Lions’unun kurucusu  Ord.Prof. Fahrettin Kerim Gökay’ın da ocak ayında doğduğunu söylen Tüzgiray, daha sonra Lionların  kurucularına şükranlarının sundukları onur programına geçti.

Onur programında sahnede ilk olarak, 1993 yılında Anadolu Yakası 118-Y Yönetim Çevresi’nin kurucu Genel Yönetmeni Ln.Yalçın Sökmen ve kabinesi takdim edildi. Lions hizmet  meşalesini yakan Ln.Yalçın Sökmen  ve kabinesinin takdiminin  ardından  tüm kulüplerin kurucuları ve dönem başkanları sahneye alfabetik sıra ile davet edilerek takdim edildiler.2009-2010 Dönem Genel Yönetmen Ln.Ender Canıtez  kulüp başkanlarına bayraklarına asılmak üzere, üzerinde kurucu üyelerin isimleri bulunan peçler hediye etti.

Gece salonda bulunan Lionların elele tutuşarak Lions bağlılık andını tekrarlarıyla  sona erdi.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 18 Ocak 2010 Pazartesi 11:03   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Lıonların kurucularına şükranlarını sundukları gece…” için bir cevap

  1. Savas Pravustalı dedi ki:

    spravustali@fbvtt.org,nesibemusevitoglu@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR