MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Hasanpaşa, Toplum » Eşime 6 saat bebek yaşıyor diye rol yaptım!
Eşime 6 saat bebek yaşıyor diye rol yaptım!


Doktorun vahim hatasına tanıklık ettim!

Bebeği ölen tiyatrocu baba: Eşime 6 saat bebek yaşıyor diye rol yaptım!

Doğum sırasında ikiz bebeklerinden birini kaybeden tiyatrocu baba Yusuf Cihan Süslü, “Hayatımın oyununu oynadım. Eşime, 6 saat boyunca doğumda ölen kızımın yaşadığını anlattım.” dedi. Süslü, kızının doğum sırasında doktor hatasından dolayı öldüğünü öne sürerek, hukuki mücadele başlatacağını belirtti.

Tiyatrocu Yusuf Cihan Süslü ile resim öğretmeni eşi Saniye Süslü, doğum için geçtiğimiz Cumartesi günü Hasanpaşa’daki özel bir hastaneye gitti. Doğum öncesi kontrollerini de bu hastanede yaptıran çift, ikiz bebeklerinin doğumu için gün saymaya başladı. Baba Yusuf Cihan Süslü, eşi doğum yaparken bu anları kamerayla kaydetti. Normal doğum sırasında bebeklerden kız olanı hayatını kaybetti. Erkek olan diğer çocuk ise sorunsuz dünyaya geldi.

‘KIZIMIN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMEMESİ İÇİN EŞİME ROL YAPTIM’

Ölen kızına ‘Melek Cennet’ adını verdiklerini söyleyen baba Süslü, “Ben tiyatrocuyum. Hayatımın rolünü oynadım. Eşime, artık hayatta olmayan kızımın yaşadığını 6 saat boyunca anlattım.” dedi. Olayın ardından Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Yusuf Cihan Süslü, sorumlular hakkında hukuki mücadele başlatacağını belirtti.

Doğum sırasında kızının ölümüne tanık olan baba Süslü, doktorları ve hastane yönetimini suçladı. Kızının cenazesini almak için Adli Tıp Kurumu’na gelen acılı baba, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kendilerine doğumun yapıldığı hastanenin tam teşekküllü olduğunun belirtildiğini anlatan Yusuf Cihan Süslü, şöyle konuştu: “Doktorun vahim hatasına tanıklık ettim. Biz onlara sezaryen ise sezaryen, normal doğum ise normal doğum yaptıralım dedik. Her iki işlem için belgeleri imzaladım. Bize en ufak aksilikte sezaryene dönülüp, bebek ve annenin sağ salim kurtarılacağı belirtildi. Doğumhaneye gittiğimizde çatalın paslı olduğunu fark ettim. Eşim doktora ‘Sancım yok. Doğum nasıl olacak?’ sorusunu sordu. Daha sonra da ‘Sancım gelmiyor. Doğum yapamayacağım’ dedi. Buna rağmen Dr. Naim Ünsal, ana rahmindeki suyu boşalttı. Nedense birden telaş başladı. Yakınlardaki bir özel hastaneden telaşla bir şeyler istediler. Bunların hepsini kaydettim.”

Doğumhanede eşinin 25 dakika boyunca bağırdığını anlatan Süslü, “Doğum sırasında işlemleri kolaylaştırmak için vakum takıldı. Bu cihaz doğum tamamlanana kadar çıkarılmazmış. Birden doktor vakumu boşalttı. Doktor, kızımı bacağından asılarak dışarıya çıkardı. Bedeni morarmıştı. Kızımı resmen boğdular. Bu manzarayı görünce bayılmışım.” diye konuştu.

Adli Tıp Kurumu’nda işlemlerin tamamlanmasının ardından bebeğin cenazesi, ceset torbasına konularak baba Yusuf Cihan Süslü’ye teslim edildi.

İstanbul CHA

📆 10 Temmuz 2012 Salı 18:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR