MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Ali Yalçın:”Yanlış Hesap Eğitim-Bir-Sen’den Dönüyor”
Ali Yalçın:”Yanlış Hesap Eğitim-Bir-Sen’den Dönüyor”


Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Genişletilmiş İşyeri Temsilcileri Toplantısı düzenledi. Serdivan Tesislerinde iki yüze yakın İşyeri Temsilcisine konuşan Şube Başkanı Ali Yalçın; “eskiden yanlış hesaplar Bağdat’tan dönüyordu, şimdi Eğitim-Bir-Sen ve Memur Sen’den dönüyor” dedi.

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube, Aralık ayında her ilçede işyeri temsilcisi toplantılarını yaptıktan sonra 8.Genişletilmiş İş Yeri Temsilcileri Toplantısını Samandıra Serdivan Tesislerinde gerçekleştirdi. Şube Teşkilatlanma Sekreteri Melih Durmaz’ın temsilcilerin sorumlulukları ile ilgili sunusundan sonra temsilciler söz hakkı alarak işyerlerinde karşılaştıkları sorunları aktardılar.


Genişletilmiş İşyeri Temsilcileri Toplantısında konuşan Şube Başkanı Ali Yalçın, işyeri temsilcilerinin sendikanın en önemli organı olduğunu belirterek, sizler ne kadar ilgili ve duyarlı iseniz sendika o kadar etkin ve güçlüdür dedi. İşyeri temsilcileri sendika ne yapıyor demek yerine ben ne yapabiliyorum sorusunu sormalıdır diyen Şube Başkanı Yalçın, sendikanın yaptığı eylem ve etkinliklere katılmayan, sendika panosunu güncellemeyen, dokümanları iş yerlerine ulaştırmayan temsilci aslında vücutta fonksiyonlarını yerine getirmeyen ölü bir hücredir dedi. Sendikacılığı iyilikleri artırmanın ve kötülükleri engellemenin izdüşümü olarak algılayanların sorumluluklarını yerine getirmek gibi bir ödevi vardır. Sendikacılık kendi kendine söylenenlerin değil, inisiyatif alıp söyleyenlerin işidir diyerek; inisiyatif alınacak yerlerin öncelikle işyerleri olduğunu söyleyen Başkan Yalçın, “dünyaya nizam gelsin diyenlerin gayreti başkasından beklemek gibi bir lüksü yoktur” dedi.

Şube Başkanı Yalçın, İnsanları kutuplaştıranların, sendikacılığı kavga zemininde rekabet olarak algılayanların tersine rekabet zemininde hizmet odaklı çalışan bir sendikayız. Sadece tepki değil, aynı zamanda teklif üreten yeni bir sendikal yaklaşımı toplumun belleğine sunuyoruz. Çözülmesi gereken bir yığın sorunumuz var fakat güvenlik güçleri ile, milletin arabası, esnafın camı ve kaldırımın taşı ile hiçbir sorunumuz yok dedi. Eğitim Bir Sen’in, eğitimcilerin taşıması gereken vakar ve üslup ile olaylara yaklaştığını söyleyen Başkan Yalçın, sendikayı siper ya da payanda olarak algılayanların aksine kamu vicdanını yerine getiriyor olmanın temel şartının bağımsızlığı korumaktan geçtiğini düşünüyoruz. Onun için içimize de işimize de kimseyi karıştırmıyoruz. Türkiye’de sendikal anlamda olumsuz bir yığın örnek var. Genel Başkanları siyasiler tarafından tokatlanarak alaşağı edilenlerden tutunda sendika büroları teröre yataklıktan baskın yiyip yöneticileri içeri alınanlara, darbecilere ev sahipliği ya da yoldaşlık yapanlara kadar ders çıkarılması gereken kirli bir sendika tarihi söz konusudur diyen Yalçın, işte Eğitim Bir Sen bu sendikal ezberi bozmuştur dedi.

Sivil, özgürlükçü, medeniyet değerlerimizle barışık, bağımsız bir sendika örneği sergiliyoruz. Milli Eğitim’de yetkiyi almış, Sizlerin gayretleri ile Genel Yetkiyi mutlaka alacak olan güçlü bir Eğitim Bir Sen var. Sendikacılığı birilerinin talimatı ile yapanlar ile çalışanınve toplumun genel çıkarları için yapmayan herkes hesabını artık gözden geçirmelidir. Millete tuzak kuranlara ev sahipliği yapanlar, darbecilere ırgatlığa yelteneler akıllarını başlarına almalıdırlar. Meydan artık boş değildir diyen Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yalçın, Kartal’da öğretmenlere dağıtılan ve Eğitim Bir Sen’intepkisi üzerine incelendiğinde iadesi kararlaştırılan CHP’li belediyenin militan kitabını da hatırlatarak, milletin değerleri ile kavgası olanlar unutmamalıdır ki, artık yanlış hesap Bağdat’tan değil, bizden dönüyor dedi.

Müdür ve Müdür Yardımcılığı sınavlarında şube olarak birinci sınıf hizmet ürettiklerini söyleyen Şube Başkanı Yalçın, toplantı bitiminde bölgede en yüksek puanı almış olan Eğitim Bir Sen üyesi Ayhan Gökel’e çeyrek altın hediye etti. Şubemizin yaptığı çalışmalar göğsümüzü kabartıyor diyen Üye Ayhan Gökel yakasına takılan altını, “müsadelerinizle bana verilen hediyeyi çalışmalarından ötürü sendika yöneticilerimiz adına Şube Başkanı Ali Yalçın’a takıyorum” dedi. Bütün katılanların ayakta alkışladığı bu anlamlı davranış salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Galeri
📆 28 Aralık 2009 Pazartesi 12:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR