MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Göztepe, Toplum » Azim Engel Tanımadı!
Azim Engel Tanımadı!


Kadıköy Göztepe Şöhret Kurşunluoğlu İlköğretim Okulu ve İş Okulu’nda eğitim gören, zeka seviyeleri 45-74 arasında olan öğrenciler, güzellik, makyaj ve bilgisayar gibi konuların yanı sıra, gastronomi alanında da okullarına altın madalya kazandırdı. Garson ve aşçı yardımcılığı eğitimi alan 6 engelli öğrenci, katıldıkları 10. İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali Engelli Aşçı kategorisinde 6 altın madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

 

Göztepe’de bulunan Şöhret Kurşunluoğlu ilköğretim ve İş Okulu öğrencileri yaşıtlarından biraz farklı. Kimi doğuştan kimi de geçirdiği bir hastalık nedeniyle zeka seviyeleri normalin altında kalan bu öğrenciler, aldıkları özel eğitim ile hayata tutunmaya çalışıyor. İşte bu farklı öğrencilerden 6’sı geçtiğimiz günlerde önemli bir başarıya imza atarak, gastronomi alanında altın madalya kazandı. Bu yıl 10. kez düzenlenen ve sektörün önde gelen festivallerinden biri olan İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali engelli aşçı kategorisinde yarışan Kadir Sara, Serhat Yeğit, Nurgül Şara, Nuray Şenol, Pınar Türkkan ve Egemen Baykal hazırladıkları yemeklerle ile altın madalyaya layık görüldü.

Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar da engelli öğrencileri okullarında ziyaret ederek ödüllendirdi. Ödül töreni sırasında açıklama yapan Ayar, bu alanda öğrenim gören öğrencilerin aynı zamanda part time çalıştığını belirterek, öğrencilerin, zeka seviyelerinin akranlarından düşük olması engelini çalışarak aştıklarını söyledi. Hünerlerini bir kez de öğretmen ve arkadaşlarına gösteren başarılı öğrenciler, hazırladıkları kurabiyeler ve pastalar ile engellerine rağmen bu alanda başarılı olabileceklerini kanıtladı.

Öğrencilerinin başarıları karşısında gururlandığını belirten Okul Müdiresi Meltem Emiralioğlu ise, öğrencilerin zeka seviyelerinin normalin altına olmasına rağmen eğitilebilir olduklarını kaydederek, sürekli tekrar ederek bu öğrencilere bazı yetenekleri kazandırdıklarını söyledi. CİHAN HABER AJANSI

Galeri
📆 02 Mayıs 2012 Çarşamba 12:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR