MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » Tuzlalı Kuaförlere Hijyen Semineri
Tuzlalı Kuaförlere Hijyen Semineri


Tuzla’da faaliyet gösteren Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları çalışanları, Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI, Başkan Yardımcısı Funda OKTAY, Pendik Erkek Beberler  Odası Başkanı Salih KARADAĞ ve İstanbul Erkek Berberler Odası  Başkanı Şükrü AKYÜZ’ün de katıldığı toplantı, Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

Berber ve kuaförlerin sorunlarının da konuşulduğu toplantıda Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yard. Doç. Dr. Nilüfer ÖZAYDIN Sağlık ve Hijyen konulu bir seminer verdi. Seminerin ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Dr. Nilüfer ÖZAYDIN’a hediye ve çiçek takdim etti.

 

Seminerin sonunda berber ve kuaförlerin hafta sonu tatili ile ilgili olarak dernek yöneticileri ve katılımcılar görüşlerini sundular. Değerlendirmeler sonucunda yapılan oylamada erkek kuaförler ve berberlerin Pazar günü, kadın kuaförlerin Salı günü tatil yapmasına karar verildi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yaptığı açıklamada toplum sağlığına ve hijyene önem verdiklerini, bu nedenle de her yıl bu seminerleri tertip ettiklerini ifade etti. Berber ve kuaförleri toplayarak kendi ararlarında hafta tatili gününü kendilerinin tespit etmesine fırsat verdiklerini de belirten Başkan Yazıcı, alınan bu kararın takipçisi olacaklarını söyledi.

Etiketler: ,
📆 23 Şubat 2012 Perşembe 14:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR