MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş » Ataşehir Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı
Ataşehir Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı


İstanbul ve yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, Ataşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlükleri ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, Veteriner İşleri Müdürlüğü de yiyecek bulamayan sokak hayvanları ile kuşlar için uygun alanlara mama, yem ve su bırakıyor.

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan sokak hayvanları ve kuşlar için; Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve gönüllü vatandaşlar sokak sokak gezerek uygun yerlere yiyecek ve su bırakırken, Veteriner hekimler de sokaktaki köpek ve kedilere gerekli müdahaleleri yapıyor.

İlçe genelinde karla mücadele çalışmalarını denetleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de ana yollar dahil olmak üzere tüm ara sokaklarda; kar küreme, temizleme, gerekli hallerde de tuzlama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti. Başkan İlgezdi şunları söyledi: “24 saat tüm ekiplerimiz işbaşında. Vatandaşlarımızın çağrı merkezimize yaptıkları başvurular ekiplerimizce değerlendiriliyor. Ataşehirlilerin günlük yaşamlarının aksamaması için aldığımız önlemler hava koşulları normale dönene kadar devam edecek.”

Başkan Battal İlgezdi, Ataşehirlilere sokak hayvanları için de çağrıda bulunarak, “Zorlu hava şartlarının devam ettiği bu günlerde tüm Ataşehirlileri, sokak hayvanları ve kuşlara karşı duyarlı olmaya çağırıyorum. Sokak hayvanları ve kuşlar için uygun gördüğümüz alanlara yiyecek ve su bırakalım. Unutmayalım sokak hayvanlarının canları bize emanettir” dedi.

 

Galeri
📆 02 Şubat 2012 Perşembe 17:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR