MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Etkinlikler, Kültür-Sanat, Manşet » Ataşehirli çocuklar tiyatroda buluşuyor
Ataşehirli çocuklar tiyatroda buluşuyor


Karnelerini alan Ataşehirli çocuklar “2. Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali”nde buluşuyor. “14 sahne 1000’lerce kahkaha” sloganıyla 7 günde 7 ayrı oyunun sahneleneceği Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali’nde 9 bin çocuk tiyatro ile bir araya geliyor.

Çocuk Tiyatroları Festivali’nin açılışı 28 Ocak Cumartesi günü Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde Bilge Can Göker’in yazıp yönettiği  “Cumhuriyet Treni” isimli oyunla başladı. Açılış törenine; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile birlikte sanatçılar Halit Akçatepe, Nedim Saban ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan eski Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş ile belediye başkan yardımcıları katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bütün çocuklara “Hoş geldiniz” dedi. Salonda Van’dan gelen aileler ve çocukların bulunduğunu belirten Başkan İlgezdi, “Bu vesileyle Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha anıyoruz” diye konuştu. Çocuklara karnelerindeki notlarını soran Başkan Battal İlgezdi, “Geçen yıl ilkini yaptığımız çocuk tiyatroları festivalimizde 5 bine yakın çocuğumuzu tiyatro ile buluşturmuştuk. Bu sene 7 gün boyunca 7 farklı oyunla 9 bin çocuğu tiyatro ile buluşturmayı hedefliyoruz. Hepinize iyi seyirler” dedi.

Festivalin açılışında konuşan Dr. Şaban Karataş ise, “Bu salonda yaptığım son konuşmam, 4 senedir çok şeyler söyledim. Ataşehir’de çok güzel şeyler oluyor ve olmaya devam edecek. Bundan sonraki eğitim hayatınızda sizlere başarı ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Sanatçı Halit Akçatepe de yaptığı konuşmada, “Burada olmaktan ve böyle bir ortamı görmekten çok mutluyum. Çoğu belediye başkanı böyle organizasyonlar yapmaz kanısındayım. Belediye başkanınız böyle etkinliklere önem ve değer veriyor. Çocuk Tiyatro Festivaliniz hepinize kutlu olsun” dedi

Nedim Saban ise “Ataşehir Belediyesi’ne bu organizasyona öncülük ettiği için çok teşekkür ederim. Çünkü tiyatro hayatımıza ne kadar çok girerse, hayata bakış açımız gelişir ve özgürlük tohumları o kadar erken atılır. Hepiniz hoş geldiniz, hepinize iyi seyirler” diye konuştu.

Festival açılışında Dr. Şaban Karataş’a teşekkür ederek yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Battal İlgezdi, sanatçılar Halit Akçatepe ve Nedim Saban’a da teşekkür ederek plaketi sundu.

Galeri
📆 02 Şubat 2012 Perşembe 11:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR