MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Vali Mutlu “Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı
Vali Mutlu “Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde görevlerini yerine getiren basın mensuplarımızı takdir etmemek mümkün değildir” dedi.

 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961’de kabul edilmesiyle nedeniyle kutlanmaya başlanan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü yayınladığı bir mesajla kutladı.

 

Çalışan Gazeteciler Günü’nün 51. yıldönümünde, tüm basın mensuplarının çalışma şartlarının her geçen gün daha iyi olması temennisinde bulunan Vali Mutlu, basının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri olduğunu söyledi.

 

Vali Mutlu, şöyle devam etti: “Özellikle günümüzdeki teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında, basının önemi daha da artmış bulunmaktadır. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biri haline gelmiştir.”

 

Bu nedenle; fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevi olduğunu belirten Vali Mutlu, “Bilginin elde edilmesi ve kitlelere ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” diye konuştu.

📆 10 Ocak 2012 Salı 14:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR