MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fikirtepe, Flaş, Hasanpaşa, Manşet, Politika, Toplum » Topbaş, Fikirtepe’de coşku ile karşılandı
Topbaş, Fikirtepe’de coşku ile karşılandı


Erken saatlerde Fikirtepe de ki eski sabit Pazaryerini doldurmaya başlayan Kadıköylüler İstanbul Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş’ı bağırlarına bastılar.

Binlerce kişi yağan yağmura rağmen miting alanını doldurdu. Alanda yer bulamayan vatandaşlar çevredeki evlerin balkonlarında kendilerine yer buldular. Cafeler de iğne atsan yere düşmeyecek noktasında doluydu. Bölge sakinleri kendileri için hayati önem taşıyan imar konusunu çözen Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş’a sevgi ve şükranlarını astıkları afişlerle gösterdiler.

Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş’ı bekleyen Kadıköylülere AK Parti eski İlçe Başkanı Muharrem Ödemiş, İl Yönetim kurulu üyesi Dr. Selim Temurci ve Ak Parti Birinci bölge milletvekili adayı İsmet Uçma birer konuşma yaptılar.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş’ın otobüsü miting alanına Kalabalıktan zorla girdi. Meydana toplanan binlerce Kadıköylünün Büyük Başkan tezahüratları arasında konuşmasına Başlayan Dr. Mimar Kadir Topbaş “ Sizler için 5000 lik ve 1000’ lik çalışmaları yaptık. Artık söz sizde.

Sizler kendi kararlarınızı kendiniz vereceksiniz. Kimsenin sizi aldatmasına, kandırmasına müsaade etmeyin. Dolmabahçe deki saat kulesini satan dolandırıcılar çıktı. O tip insanlara itibar etmeyin. Bakın sorun soruşturun. Daha önce yaptıklarını kontrol edin. Ona göre yerlerinizi güvendiğiniz müteahhitlere verin. Sizleri korkutarak yerlerinizin elinizden alınacağını söylediler. Ama böyle olmadı. Yalan söyleyerek siyaset yapıyorlar. Vaat siyaseti yapıyorlar. Umut siyaseti yapıyorlar. Yerel seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu bana rakip olarak çıktı. Elindeki dosyaları sallayıp durdu. Neden hiç birini devletin savcılarına götürüp veremedi. Yalan ve iftira kampanyaları devam ediyor.

Her aileye 600 TL vereceğim diyor. İşte İzmir, işte Antalya Belediyesi onların elinde ne duruyor? Versin bir emir İzmir deki ve Antalya da ki yoksul vatandaşlara 600 TL versinler… Veremezler… Kimin parasını kime dağıtıyorsun? Devletin kasasına göz diktiler. Har vurup harman savurma zamanları geçti. Artık seçmen bilinçlendi. Şuna inanıyorum ki seçmen CHP den daha iyi hesap yapıyor. Artık boş vaatler ve popülist politikalar itibar görmüyor. İş yapacaksın iş… Bakın biz Kadıköy’e metrobüs getirdik. Fena mı ettik? Karşı çıktılar. Kadıköy, Kartal metro hattını açacağız. Karşı çıktılar. Üçüncü köprüye Karşı çıkıyorlar. Marmaray’a karşı çıktılar. Muhteşem projeye karşı çıkıyorlar. Her şeye karşılar. Peki, be kardeşim söyleyin bir olumlu şey onu yapalım. Yok derler. Kendi projelerine de karşı çıkarlar. Şimdi İstanbul’a yeni otobüsler getiriyoruz. Modern ve rahat. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Yeni otobüslerde rahat ve konforlu yolculuk yapacaksınız. Korkarım yarın buna da karşı çıkarlar.” diyen Başkan Topbaş’ın sözleri coşkulu alkışlarla sık, sık kesildi.

Başkan Topbaş Hasanpaşa gazhane projesi için de  “ Sizlere yalan yanlış şeyler söylendiği kulaklarıma geliyor. Oraya bir kültür merkezi ve bir Camii yapacağız. Diğer kısmını tamamen sizlerin kullanımına sunacağız. Sizler ne istiyorsanız bizler onu yapacağız. Birilerinin dedikleri değil sizlerin dediği olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Topbaş’ a Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım günün mana ve önemine uygun olarak tüm Kadıköylüler adına bir vazo hediye etti. Daha sonra birlikte vatandaşlara çiçek atarak programı sona erdirdiler…

Haber ve Fotoğraflar: Ercüment Göy

Galeri
📆 30 Mayıs 2011 Pazartesi 16:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR