MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Göztepe, Toplum » Kadıköy’de çocuklar için bir yıldız parlayacak…
Kadıköy’de çocuklar için bir yıldız parlayacak…


UNICEF Türkiye işbirliğinde “Çocukların Geleceği Parlasın” sloganıyla Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün ev sahipliği yaptığı oyuncu Evrim Akın’ın katılımıyla 20 Nisan 2011 tarihinde saat 11.00’de Kadıköy Belediyesi Başkanlık Binasında “Stars of İstanbul”  projesinin ilk etkinliği gerçekleşecek.

Stars of İstanbul projesinin yıldızlarından ilkini, 20 Nisan 2011 tarihinde Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlikte Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi resim öğrencileri boyayacak. Çocukların çok sevdiği oyuncu Evrim Akın da etkinliğe renk katacak.

Kadıköylü çocuklar boyadıkları yıldızla, 81 ilde hiç okula başlamamış ya da çeşitli nedenlerle okulu terk etmek zorunda kalmış 10- 14 yaş arası on binlerce kız ve erkek çocuğun temel eğitim alabilmeleri için destek verecek. Çocukların hayal gücünün bir eseri olacak “Kadıköy’ün yıldızı” 23 Nisan tarihinde Göztepe Özgürlük Parkı’nda, Eylül ayından itibaren ise Bağdat Caddesi’nde sergilenecek.

Stars of İstanbul Projesi Hakkında;

UNICEF Türkiye yararına, Türkiye’nin en büyük çok amaçlı açık hava sanat etkinliği olarak İstanbul’da doğup dünyayı saracak ve 1 Eylül- 30 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Stars of İstanbul – İstanbul’un Yıldızları’ sosyal sorumluluk projesi, Birleşmiş Milletler ile UNICEF’in “2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın” hedefine öncülük edecek. İstanbul’un en önemli noktalarını renkli, sevimli yıldızlar ile donatacak olan sergiden elde edilecek gelir ile çocukların geleceği parlayacak. Her yıldız, 100 çocuğun eğitimine destek sağlayacak.

📆 19 Nisan 2011 Salı 16:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR