MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » ‘Görmek Bakmakla Aynı mı?’
‘Görmek Bakmakla Aynı mı?’


Bostancı Halk Eğitim Merkezi dijital fotoğrafçılık kurslarına devam eden öğrenciler Kadıköy Belediyesi 75. Yıl Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde Görmek Bakmak adlı fotoğraf sergisi açtılar.

Bir yıl boyunca bir yandan eğitim alırken bir yandan da ‘Görmek Bakmakla Aynı mı?’ sorusu üzerine fotoğraflar çeken kursiyerler, yıl sonu sergisi ile denklanşörlerinden yansıyanları sanatseverlerle buluşturdular. Serginin açılışında bir mesaj yayınlayan Bostancı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lokman Yılmaz şunları söyledi: “Kurum olarak sanatın ve sanatçının yanındayız.

Fotoğrafçılık kursumuza İstanbul’un bir çok semtinden rağbet var. Fotoğraf sanatına ilgi duyan herkes 270 saat süren eğitimlerimize katılmak istiyor. Eğitimlerimiz süresince öğrencilerimiz temel bilgilerin yanı sıra, bol uygulama yaparak fotoğrafçılığı kavrıyor. Yaz dönemi kurslarımız için kayıtlar neredeyse dolmak üzere. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonrada hocamız Ayşe Küçükkurt öncülüğünde kurulan Fotoamele Fotoğraf Grubu’nda çalışmalarına devam ediyorlar. Kurum olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim.”

Açılışı fotoğraf filmi keserek yapan Ayşe Küçükkurt ve Halis Kurtça Kültür Merkezi Müdür Yardımcısı Uğur Karakadı, da öğrencilerin başarısını tebrik ettiler. Sergi 22 Nisan Cuma akşamına kadar gezilebilecek.

Galeri
📆 19 Nisan 2011 Salı 14:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR