MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Polisin gökyüzündeki gözü Taksim’de görücüye çıktı
Polisin gökyüzündeki gözü Taksim’de görücüye çıktı


Miting alanlarında taşkınlık çıkaran göstericileri tek tek belirleyerek görüntülerini kriz merkezine gönderen helikopter kamerası, Taksim’de vatandaşlara tanıtıldı.

Taksim’de havadan vatandaşları çeken helikopter kamerası, görüntüleri anında meydana kurulan kriz merkezine yönlendirdi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube Müdürlüğü tarafından Taksim’e kurulan çadır vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Helikopterle çekilen görüntüler anında çadırdaki ekrana yansıtılıyor.

Havacılık Şube Müdürlüğü’nden Komiser Murat Güçlü, helikopterde bulunan kameradan alınan görüntünün direk olarak bulunan kiriz merkezine aktarıldığını söyledi. Kriz merkezinin şuanda Taksim meydanında olduğunu söyleyen Güçlü, “Helikopter de şuan Taksim Meydanı üzerinde uçuyor.

Bu helikopter özellikle Kazlıçeşme ve Kadıköy gibi miting alanlarındaki görüntüleri merkeze gönderiliyor.Göstericilerin hareket tarzlarını kriz merkezine göndererek çok büyük yardımı oluyor. Gece kamerasıyla da gece görüntüsü alınabiliyor.” dedi.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 07 Nisan 2011 Perşembe 17:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR