MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kozyatağı, Manşet, Toplum » Değirmen sokağın trafiğine sihirli dokunuş
Değirmen sokağın trafiğine sihirli dokunuş


Kozyatağı Değirmen Sokağın,  herkesi bezdiren trafik çilesi Kadıköy Belediyesi’nin sihirli dokunuşuyla sona erdi.

Daha önce çift yönlü olan ve sokağın her iki yanına park eden araçlarla içinden çıkılmaz hale dönen trafik Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün basit bir çalışmasıyla çözüldü. Ekipler Değirmen Sokağa adeta sihirli bir çubukla dokunurcasına bir haftada sorunu çözdüler.

Sadece Değirmen Sokak sakinlerinin değil, çevre sokaklar ve bu sokağı kullanmak zorunda kalan herkesin en büyük şikâyet kaynağı olan trafik çilesi nihayet çözüldü. Sadece mesai çıkış saatlerinde değil, günün her saati yoğun olan ve kilitlenen trafiği yeniden disipline ettiklerini kaydeden Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Murat Aslan, şunları söyledi:

“Değirmen Sokakta trafik çift yöndü ama bunu belirten herhangi bir trafik düzenleme işareti yoktu. Özellikle İbrahim Öktem İlkokulu’nun dağılış saatlerinde servis araçlarının da çift yönlü girmesiyle trafik kesmekes haline geliyor, yol saatlerce tıkanıyordu.  Ekiplerimizle sokağa girdik, trafiği disipline etmek için gidiş-dönüş olarak trafiği ortadan refüj bordürü ile bölerek araç parkını engelledik.

Yolun müsait olan yerlerine araç parklama alanları ve cepler yaparak sokağın tamamında parklanmayı engelledik. Yaya ve engellilerin yürüyeceği kaldırımlar yaptık. Yaptığımız 1 haftalık basit bir çalışmayla buradaki trafik sorunun çözdük. Vatandaşlarımız da bu durumdan son derece memnun.”

Galeri
📆 04 Mart 2011 Cuma 11:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR