MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Manşet, Toplum » Ataşehir’de Mavi Kapak Kampanyası’nın finali yapılıyor
Ataşehir’de Mavi Kapak Kampanyası’nın finali yapılıyor


Türkiye’ye örnek olan Mavi Kapak Kampanyası’nın finali yapılıyor…

Dünya Engelli Tüpsüz Dalış Rekortmeni Berna Belgin de sandalyesini alacak..

Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın çevre duyarlığıyla sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği ”Ataşehir tane tane kapak topluyor adım adım engelleri aşıyor” kampanyasının finali yapılıyor.

Nisan 2010 tarihinde başlayan ve gördüğü yoğun ilgi nedeniyle üç kez uzatılan kampanyanın finalinde, Dünya Engelli 11 Metre Tüpsüz Dalış  (Skindive) Rekortmeni Berna Belgin ile birlikte çoğunluğunu çocuklarını oluşturduğu 50 engelli kişi daha tekerlekli sandalye alacak.

Final töreninde kampanyaya en yoğun desteği veren ve aralarında Akbank, Eczacıbaşı, Deva Holding, Yurtiçi Kargo, Boyner, Borusan, Sabancı Holding, TAV, Fevziye Mektepleri Işık Okulları, Teknosa, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Dedeman Otel, Marriot Otel, Four Seasons, Procter&Gamble, Philip Morris gibi 40 kurum, kuruluş ve STK’na da onur plaketi sunulacak.

Ataşehir’de başlayan ve gördüğü ilgiyle önce İstanbul geneline ardından da bütün Türkiye’ye yayılan ve halk arasında “Mavi Kapak Kampanyası” olarak adlandırılan kampanyada, 9 ayda 85 ton kapak toplandı. Bu kapaklara karşılık sağlanan yaklaşık 300 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibini buldu.

Ataşehir Belediyesi’nden sonra, birçok belediye tarafından örnek alınarak hayata geçirilen kampanyaya başta İstanbul olmak üzere; Diyarbakır, Samsun, Bursa, Konya, İzmir, Zonguldak, Amasya, Antalya, Sakarya, Kahramanmaraş, Erzurum, Sinop, Ordu, Rize, Bilecik, Bayburt, Çanakkale, Trabzon, Düzce, Mersin, Kocaeli, Van, Siirt, Niğde, Hakkari, Kütahya, Bitlis, Balıkesir, Aydın, Ankara, Adana, Şanlıurfa, Malatya, Kastamonu ve Giresun’dan katılım sağlandı. Kampanyada toplanan kapaklara karşılık sağlanan tekerlekli sandalyeler de aynı şekilde Türkiye’nin dört bir yanına gönderildi.

9 ay önce Ataşehir sınırları içinde hayata geçirdikleri kampanyanın kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılarak örnek bir sosyal sorumluluk projesine dönüşmesinden memnuniyet duyduklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bu kampanyayı bitirirken, kısa süre sonra yine Türkiye’ye örnek olacak bir kampanyayı daha başlatacakları müjdesini verdi.

Doğada 400 yılda ancak  yok olan plastik kapakları geri dönüşüme kazandırmakla çevresel proje, sağlanan gelirle engelli vatandaşlarımıza umut olmak adına sosyal proje özelliği taşıyan ve Galatasaray Üniversitesi tarafından 2010 yılının en önemli sosyal sorumluluk projesi seçilen kampanyamızın finalinde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız…

📆 21 Şubat 2011 Pazartesi 10:42   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Ataşehir’de Mavi Kapak Kampanyası’nın finali yapılıyor” için bir cevap

 1. nusret dedi ki:

  bu kampanyayı yapandan Allah razıolsun
  aslında bunun için 3 ay 5 ay 10 ay olmasın devamlı olsun ben hala topluyorum ve cevremdekilerede toplatıyorum
  şuandada evlimde var
  öncekileri okula vermiştim şimdi bitti diyorlar
  eger gönderebileceğim bir yer varsa tekrar göndereyim yeterki engelli arkadaşlarımız kardeşlerimiz evlere mahkum olmasınlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR