MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet » Bağdat caddesinde, hayvan hastanesi açıldı
Bağdat caddesinde, hayvan hastanesi açıldı


İstanbul İl Tarım Müdürlüğü bünyesinde 1985 yılından beri faaliyet gösteren “Hayvan Muayene, Tedavi ve Aşılama Merkezi”  yenilenen binası ve modern yüzüyle yeniden hayvan severlerin  hizmetine  açıldı.

İl Tarım Müdürlüğü’nün Bağdat Caddesi’ndeki merkez binasında  yenilenerek hizmete sunulan kliniğin açılışını, İstanbul İl Tarım Müdürümüz Sayın Ahmet Kavak yaptı. Kliniği açtıktan sonra çeşitli incelemelerde bulunan Kavak, kliniğin tüm İstanbul’a hizmet vereceğini söyledi.

Muayene, tedavi, aşılama, paraziter tedavi, kısırlaştırma, cerrahi operasyon, çip uygulaması ile danışmanlık hizmetlerinin verildiği klinik, sabah 09:00 ile akşam 16:00 saatleri arasında hizmet verecek. Ancak klinikte yatılı hasta kabul edilmiyor.

Klinik, 28 Aralık 2006 tarih ve 26390 Sayılı Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Uygulama Yönetmeliği gereğince ücretli olacak. Vatandaşlar, Bilgi ve randevu için 0 216 468 21 00 nolu telefonu arayarak merkezle ilgili her türlü bilgiyi alabilecek.

TARIM BAKANLIĞINDAN ÇİFTÇİYE BİLGİ DESTEĞİ

 

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığımız ile Denizbank A.Ş. tarafından birlikte düzenlenen “2.500 Köye 250.000 Kitap Kampanyası” başarıyla tamamlandı. Kampanya çerçevesinde hazırlanan kitaplar, İstanbul Tarım İl Müdürümüz Sayın Ahmet KAVAK ve Denizbank yetkililerinin katıldığı törenle Tar-gel personeline teslim edildi.

Köylerde yaşayan üreticilerin, gelişen tarımsal teknoloji ve bilgi ile buluşmasını sağlamak, tarım sektöründe verimliliği ve üretimi artırmak üzere hazırlanan ve “2500 Köye 250.000 Kitap Kampanyası” kapsamında İstanbul iline tahsis edilen kitapların dağıtımı yapıldı.

İstanbul Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen kitap dağıtım etkinliğinde konuşan Tarım İl Müdürümüz Ahmet Kavak, “Bilinçli üretimin yolu bilinçli çiftçilerden geçer. Bu da bilgiyle, okumakla olabilir” dedi. Kavak, dağıtılan bu kitapların iyi değerlendirilmesini ve okunmasının önemine değinerek, bu kapsamda ilde toplanan kitapların Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (Tar-Gel) personeli eliyle ücretsiz olarak çiftçilerimize dağıtılacağını söyledi.

📆 15 Şubat 2011 Salı 14:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR