MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Mekanlar, Toplum » Düşler Akademisi Ataşehir’de açıldı
Düşler Akademisi Ataşehir’de açıldı


Engellilere yönelik kültür ve sanat eğitimleri veren Düşler Akademisi; Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılan 3 katlı merkez binasına kavuştu.

Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere kültür ve sanat alanında ücretsiz eğitimlerin verildiği alternatif bir sanat akademisi olan Düşler Akademisi; İstanbul Rotary’ler tarafından yaptırılan ve Ataşehir Belediyesi aracılığıyla devralınan Batı Ataşehir’deki üç katlı binasına kavuştu. Düşler Akademisi’nin kültür ve sanat alanında sürdürdüğü tüm atölyeleri ve Alternatif Yaşam Derneği’nin (AYDER) merkez ofisinin taşındığı Barbaros Mahallesi Fesleğen Sokak’taki binada farklı projeler yürütülecek.

Düşler Akademisi’nin Ataşehir’deki merkez binasının açılış törenine; Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Temsilcisi Shahid Najam, Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, Türkiye Vodafone Ceo’su  Serpil Timuray, AYDER Başkanı/Düşler Akademisi Proje Koordinatörü Ercan Tutal ve çeşitli dernek temsilcileri katıldı.

Açılış törenine katılan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, engellilerle ilgili yapılan projelerden bahsetti ve yapılan bu proje dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür etti.

Törende konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ise; çağdaş bir toplum olabilmenin en büyük ilkesinin, vatandaşların hiçbir ayrıma uğramadan kaliteli yaşam olanaklarını kolayca ve eşitçe yaşayabilmesi olduğunu vurgulayarak, “Ülkemizde yaşayan yaklaşık 9 milyon engelli vatandaşımızın sahip olduğu sorunlar, aileleri ile birlikte hesap edildiğinde toplumumuzun yaklaşık yüzde 40’ını ilgilendirmektedir. Engellilerin önüne konulan her engel; aynı zamanda ülkemiz ve dünyamız için beyin ve beden gücü kaybıdır” dedi.

Engellilerin önündeki engelleri kaldıracak her projeye destek vermenin; yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar için bir görev olduğunu belirten Battal İlgezdi, “Bu konuda toplumsal bilinç ve duyarlılığı artırmada; Avrupa Birliği’nin ayrımcılıkla mücadele politikalarını ve Avrupa ülkelerin de yürütülen olumlu örnekleri uygulamamız gerektiği kanısındayım” diye konuştu.

Ataşehir Belediyesi’nin desteği ile açılan Düşler Akademisi’nin kültür ve sanat atölyelerinde; dans, dj, drama, düş tasarımı/innovasyon, enstrüman, resim, ritim, vokal/koro, işaret dili, kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Aynı binada engelli ve sosyal dezavantajlı gençlerin aldıkları eğitimler doğrultusunda istihdam edilmelerini sağlayacak olan “üretim stüdyoları” da yer alacak.

Ataşehir, Beşiktaş ve Kadıköy Belediyeleri ile Türkiye Vodafone Vakfı, UNDP ve DPT’nin desteği ile yürüttüğü projelerde engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere kültür ve sanat alanında ücretsiz eğitimler verilen Akademi’nin Ataşehir’deki binasında; gençlerin aktif olarak çalışabilecekleri tam donanımlı Fotoğraf stüdyosu, Film Kayıt, Ses Kayıt, Dublaj, Djing, Müzik Prova ve Dijital Kayıt ve arşivleme stüdyoları da olacak.

Galeri
📆 22 Ekim 2010 Cuma 14:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR