MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Politika, Toplum » Erol Erdoğan: ‘Çocuklarımızın geleceği için EVET’

Erol Erdoğan: ‘Çocuklarımızın geleceği için EVET’Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, 12 Eylül referandumuna günler kala “Evet” çağrısını yineleyerek, “Çocuklarımızın geleceği için bu referanduma ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.

Partisinin Bayrampaşa İlçe Teşkilatının Florya Sosyal Tesislerinde düzenlediği iftara katılan Erol Erdoğan, Türkiye’de bir neslin darbe anayasasıyla büyüdüğünü ve 12 Eylül Anayasasının özgürlüklerin önündeki en büyük engel olduğunu söyledi.

12 eylül anayasası çöpe atılmalı

Anayasa değişiklik paketinin yetersiz olduğunu, ancak Anayasa’nın ruhuyla birlikte değiştirilmesi yönünde atılan önemli bir adım olduğunu ifade eden Erol Erdoğan, “Çocuklarımıza daha özgür bir yaşam için, temel insan haklarının kısıtlanmadığı bir Türkiye için 12 Eylül referandumunda kararımız ‘Evet’tir” dedi.

Özgürlüklerin önündeki engellerin kaynağı olan 12 Eylül darbe anayasanın tümüyle çöp kutusuna atılması gerektiğini vurgulayan Erol Erdoğan, “12 Eylül referandumundan ‘Evet’ kararının çıkması, yeni bir anayasa yapmanın da önünü açacaktır. Çocuklarımız için, onların geleceği için, onların özgürlükleri için bu referandum bir adımdır” şeklinde konuştu.

📆 02 Eylül 2010 Perşembe 12:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR