MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş » Organize Haberlere Cevap
Organize Haberlere Cevap


Uzun süreden beri görsel ve yazılı basında birlikte hareket eden ve kendilerini tek tip olarak tarif eden yayın organlarının Türkiye`de demokrasi ve özgürlüğü savunan Atatürkçü kurumlara karşı başlatmış olduğu yıpratma kampanyasının bir parçası olarak “Kadıköy`de Organize İşler” başlığı altında Belediyemizce bazı şahısların yerlerinin önce Kamulaştırıldığı daha sonrasında da bu parsellerin başta Belediye Başkanı olmak üzere bazı üst yöneticiler tarafından paylaşıldığına dair gerçek dışı bir haber çıkmıştır.

Haber yazıldığı gibi ise elbette basının değerlendirilmesi gereken önemli bir haberdir. Ancak tamamen düzmece ve kurumları ve kişileri karalamaya yönelik alt alta getirilmiş yalanlar dizisi ise aslında bir grup basın organının organize skandal haberlerinden başka bir şey değildir.

Belirtilen Ataşehir`deki mahallede Kadıköy Belediyesince hiçbir zaman KAMULAŞTIRMA YAPILMADI.

Yani hiç kimsenin mülkiyeti Belediyece alınıp başkasına satılmadı.

Bu bölgede 1992 yılında şuyulandırma yapılmış olup ilgililerin yerleri Emlak Bankası tapusu içerisinde kaldığından Emlak Bankası adına tescil yapıldığı için ihtilaf doğmuş, bu güne kadar da devam etmiştir. Şuyulandırmaya tabii tutulan alan 160.000.51 m2 olup ismi geçen Nurettin Gündoğdu`ya verilmesi gereken miktar ise 163.87 m2 dir. Dört kez çeşitli mahallelerden kendilerine Encümen kararı ile yer verildiği halde beğenmedikleri için kabul etmemişlerdir.

Belediye Başkanımız ve ismi geçen diğer şahısların satın aldıkları yerler ise farklı parseller olup, başka şahıslardan satın alma yolu ile edinilmiştir. Bu parsellerin evveliyatlarında hiçbir zaman Belediye malı olduklarına dair kayıt mevcut değildir.

SONUÇ:
1- Haberde yazıldığı gibi ortada bir kamulaştırma işlemi yoktur.
2- Belediyeye geçen ve Belediyeye satılan arsa söz konusu değildir.
3- Kamulaştırma dışında 18.maddesi uygulaması yapılmamıştır.
4- Belediye Başkanı ve diğer şahısların satın aldıkları arsalar gerçek şahıslardan alınmış olup, Belediye ile ismi geçen şahıslarla mülkiyet ilintisi yoktur.

Yukarıda açıklandığı gibi Belediyemiz adı karıştırılarak yayınlanan haberin gerçekle ilişkisi bulunmadığından bu açıklamanın kamu oyuna ve basınımıza duyurulması gereği doğmuştur. Ayrıca gerçekdışı haberlerle ilgili yasal yollara başvurulacaktır.

Kadıköy Belediyesi Basın Danışmanlığı

📆 24 Temmuz 2009 Cuma 14:02   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Organize Haberlere Cevap” için 2 cevap

  1. ALİ PÜRER dedi ki:

    GEL DE İNAN. 1o sene kadar oldu Kadıköyde yaşıyorum. Hiç bu kadar hakkında yazılan söylenen başka bir ilce görmedim duymadım. Kazasker semtinde oturuyorum, cöp alınmasından başka hiç bir doğru yapılan hizmete rastlamadım. Ahlak konusunda bir şey söylemeye utanıyorum. LA-dini LA- ahlaki mi düşündüyüm çok oluyor.

  2. ALİ PÜRER dedi ki:

    Sayın Bayanlar Baylar,
    Önceki yotumumun esas kelimesi olan niçin çıkartıldı. Cümle şöyle idi. “Hiç bugüne kadar hakkında yolsuzluk iddiaları yazılan”
    Yorum diyorsunuz niçin işinize kelmiyen kelimeleri çıkartıyorsunuz? BU BASIN Ahlakına uymayacağını, Basın ahlakı dersi veren hocamız söylemişti. Tarafsız olduğunu söyleyen bunu yapmaz. Aksi halde sizi taraflı olarak ilan etmeye hakkı doğar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR