MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Etkinlikler, Flaş » Engelli çocuklar yaz kampında eğlendi
Engelli çocuklar yaz kampında eğlendi


 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Meslekler Şenliği’nde 300 engelli çocuk bir araya geldi. Florya’daki Özürlüler Yaz Kampı’nda buluşan çocuklar, eğlenme fırsatı bulurken, bazı meslekler hakkında da bilgi edindi. ‘Yunus’ olarak bilinen motorlu polislerin gösterilerini heyecanla izleyen çocuklar, narkotik köpeğine sevgi gösterisinde bulundu.

“Meslekler Şenliği”nde bir araya gelen 300 engelli çocuk, gönüllerince eğlendi. Kampta ilk olarak çocuklar belediyenin Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından hazırlanan çizgi filmini izledi. Çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla hazırlanan filimde, çocuklara doğal yaşamı korumanın önemi anlatıldı. Çizgi filmden sonra çocuklara hava ve çevre kirliği hakkında bilgi veren çevre mühendisleri, kirliliğin nedenleri üzerinde durarak neler yapılması gerektiğini anlattı.

Daha sonra çocuklar narkotik köpeğinin gösterisini izledi. Narkotik köpeğinin tüm hünerini sergileyerek saklanan uyuşturucu paketini bulmasını meraklı gözlerle izleyen çocuklar, sevgi gösterisinde bulundu.

Kampta çocuklardan en çok alkışı Yunus olarak bilinen motorlu polislerin yaptığı gösteri aldı. İlk olarak polisler çocuklara meslekleri hakkında bilgi verdi. Çocuklara polisler hakkında sorular soran Yunuslar mini bir gösteri sundu. Motosikletleri üstünde akrobatik hareket yapan Yunus ekipleri çocuklardan büyük alkış aldı.

Yaz kampında oldukça eğlendiklerini söyleyen çocuklar, kampta oldukları için mutlu olduklarını ifade etti. Çevre konusunda verilen bilgilerin kendileri için faydalı olduğunu aktaran çocuklar, kampta birçok mesleği öğrendiklerini aktardı.

PROJENİN AMACI

İstanbul’un çeşitli yerlerinde bulunan 20 eğitim merkezinde düzenlenen Yaz Okulu eğitimlerine 300 engelli çocuk katılacak. Proje kapsamında çocuklara çeşitli meslekler hakkında bilgi verilecek. 24 Ağustos’a kadar sürecek olan eğitimlerde ayrıca çeşitli etkinliklerle çocukların eğlenceli vakit geçirmesi sağlanacak.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 29 Temmuz 2010 Perşembe 15:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR