MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Politika » CHP Tuzla ilçeden önemli açıklama

CHP Tuzla ilçeden önemli açıklamaGeçtiğimiz hafta sonu Tuzla’da yaşanan CHP – DSP tartışmasına yönelik CHP İstanbul İl Başkan Yrd. Hasan Uzunyayla ve CHP Tuzla  İlçe Başkanı CEMİL EKŞİ ortak basın açıklaması yaptılar.

       “Bazı gazetelerde ‘CHP Tuzla Başkanlığı mensuplarının DSP standına saldırı’   başlığı altında çıkan haberler tek taraflı bilgi alınarak kamuoyuna yansıtılmıştır. Olay bizi derinden yaralamış bulunmakta ve bu yüzden tarafınıza bir açıklama yapma gereği duymaktayız.

     Sözü geçen olay, 25.07.2010 tarihinde saat 21.00 sularında meydana gelmiştir. Belediyenin afiş standına Berat Kandili münasebetiyle CHP pankartları asmak isteyen parti mensubu gençlerimiz, hemen yan tarafta DSP Tuzla Başkanlığı ‘Arıtma Tesisi İmza Kampanyası’ standının başında duran, İlçe Başkanı Halil ÖZEN tarafından hakaret içeren sözlere maruz kalmıştır. Özen bununla da yetinmeyerek çağırdığı 5-6 kişilik bir grupla resmen ekibimizin üzerine saldırmıştır. Olayı haber alır almaz aynı gece saat 22.00 civarında olay yerine intikal ettik. Pankartımızı o noktaya asma hakkına sahip olduğumuz konusunda ısrarcı olduk ve orda bulunan emniyetimizin değerli mensuplarına durumu bildirdik. Emniyet gücümüzün haklılığımızı desteklemesi ve alınan izin doğrultusunda, pankartı asma girişimini yineledik. Tam bu sırada tahrik içeren davranışlarını sürdüren DSP İlçe Başkanı Halil Özen ve beraberindekilerin küfürlü hakaretleri ve  ‘Solcular kandil pankartı asamaz’ şeklindeki manalı sözleri üzerine karşılıklı bir söz düellosu vuku buldu.

    Olayda bahsedildiği gibi fiziksel tartaklama olmadığı gibi mevcut kalabalık sadece çevredeki vatandaşların olayı görmesi üzerine oluşan bir kalabalıktır. Yani herhangi bir grup falan tarafımızdan çağrılmış değildir.

 Görüldüğü üzere olay büyütülmüş ve hakkımızda yalan yanlış iddialar ortaya atılmıştır. Bu iddiaların sahibi Halil Özen aslında geçmişten bugüne Cemil Ekşi ve Hasan Uzunyayla’ya duyduğu husumeti büyütmüş ve her fırsatta bunu değerlendirmek istemiştir. Eski bir CHP’li olan DSP İlçe başkanı Halil ÖZEN bir anlamda geçmişin intikamını almak istemektedir. Özen,  2004 yerel seçimler öncesi 12. Maddeden üyelikle ‘ belediye başkan aday adayı’ olmuş parti yetkililerimiz tarafından aday gösterilmemiş bu yüzden seçimlerde aleyhimize çalışmıştır. Bu sebeple de partililerimiz tarafından ‘ihanet’ ettiği tescillenmiştir.

Partimiz tarafından dışlanmayı kabul edemeyen ÖZEN, 2009 yerel seçimleri öncesinde de partimizden istifa etmiştir.

   Seçimlerde DSP Belediye Başkanı adayı olan ve AKP’nin de desteğini alarak çalışmalarını CHP’ye karşı sürdürmüş aynı zamanda başkanı olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni de kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktan hiç çekinmemiştir. Sahibi olduğu gazetede yalan yanlış bilgiler yayınlayarak kamuoyunu yanıltan ve her defasında pervasızca ithamlarda bulunmaktan çekinmemiştir.

      Bununla birlikte yukarıda geçen olayda Halil Özen’in aldığı ‘İŞ GÖRMEZLİK’ raporunun alındığı, hastane başhekiminin AKP eski Tuzla Belediye Başkanı, şimdiki milletvekilinin damadı olması; raporu veren doktorun da  eski Saadet Partisi İlçe Başkanı olması da düşündürücüdür. Yalan yanlış iddialarda bulunarak şahsımıza hakaret eden DSP İlçe Başkanı Halil Özen ve herhangi bir darp almadığı halde darp görmüş raporunu veren doktor hakkında da davacı olduğumuzu siz değerli basın mensupları vasıtasıyla tüm kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” dediler.

📆 27 Temmuz 2010 Salı 17:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR