MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Gezi-Alışveriş, Manşet » Yaban mersininin meyve suyu üretildi
Yaban mersininin meyve suyu üretildi


Elite naturel en yüksek antioksidan özellikli

Yaban mersininin meyve suyu üretildi

Türkiye’nin ilk organik meyve suyu üreticisi Elite Naturel, ürün yelpazesine yaban mersini suyunu ekledi. Özellikle kansere karşı vücudu koruyan enzimleri aktivite ederek bağışıklık sistemini güçlendiren ‘Organik Yaban Mersini Suyu’nu üretti.

 

 

Elite Naturel, hiçbir katkı maddesi olmayan % 100 organik Yaban Mersini ve çekirdeklerini sıkarak Yaban Mersini Meyve Suyu üretimine başladı. Tamamı organik meyvelerin çekirdekleriyle sıkılmasından elde edilen Yaban Mersini Suyu, hormon, kimyasal zirai ilaç ve genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO) içermiyor. Elite Naturel, tüm ürünlerini uluslar arası tarım normlarına uygun olarak üretiliyor ve BSC Öko Garantie tarafından periyodik olarak kontrol edilip, sertifikalandırılıyor.

Her derde deva

 

Organik Yaban Mersini Suyu kan şekerini düşürüyor, kalp krizi riskini azaltıyor, HIV Virüsü’nün tekrarlama riskini azaltıyor. En yüksek antioksidan kapasiteye sahip yaban mersini, liften de zengin olduğu için tüketilen yağın bir miktarının emilmeden atılmasına yardımcı oluyor.  Aynı zamanda kansere karşı savaşan ELLAGIC-ASİT içeriği oldukça yüksek.

 

Meyvesuyu sektöründe öncü marka

 

Elite Naturel Organik meyve suları, Türkiye’nin ilk sertifikalı ekolojik meyve sularıdır. Organik ürün yelpazesi arasında bulunan %100 doğal ve sertifikalı organik nar, üzüm, karadut, elma, armut, ayva, kavun suyu ve bebekler için özel üretilmiş Bambini meyve suyu sağlık ve lezzetin bir araya getiriyor.

Elite Naturel Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Eşmekaya ‘Elite Naturel olarak hedefimiz insan sağlığını her şeyden üste tutarak, doğaya uyumlu üretim yapmak oldu. Meyve bahçelerimiz ve tarlalarımız sanayi tesislerinden, anayollardan uzak yerlerde seçerek meyvelerde zararlı kalıntılar oluşmasının önüne geçtik. Meyvelerimiz hormon, kimyasal zirai ilaç ve ya genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO) içermezler. Bu doğrultuda Türkiye’de bir çok ilke imza attık. 2003 yılında Türkiye’de ilk kez nar suyu üretimini gerçekleştirdik. Şimdi ise Türkiye’de ilk Yaban Mersini suyu üretimi yaptığımız için gururluyuz.’ dedi.

İçtiğin Meyve Suyu Hangi Tarladan Geliyor??

Elite Naturel ürünlerimizin, şişe kapaklarında yer alan parti numaralarına bakarak meyvenin hangi ekolojik tarladan geldiğini öğrenmek mümkün. Elite Naturel ürünleri uluslar arası organik tarım sertifikasına sahip.  Yılın belirli periyotlarında Alman  BSC Öko Garantie firması uzmanları tarafından periyodik olarak kontrol edilip, sertifikalandırılıyor.

 

 

 

Antioksidan Nedir?

 

Gelişmekte olan teknoloji, çevre kirliliği, sigara, UV ışınları gibi pek çok etken sürekli olarak çeşitli toksik maddelerle karşı karşıya kalmamıza neden olmaktadır. Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adı verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşmasına neden olur. Demirin paslanması ve balığın sudan çıktıktan sonra ölmesi, oksijenin zararlı etkilerine örnektir.
Antioksidanlar, vücudumuzda kimyasal reaksiyonlar sonucu oluşan veya dışardan sigara, alkol, kirli hava v.s. ile alınan zararlı maddelerin (serbest radikallerin) nötralize edilmesini sağlar. Antioksidanların yardımı ile hastalıkların oluşumu önlenebilir, hormonal denge korunabilir, yaşlanma süreci geciktirilebilir.

📆 26 Temmuz 2010 Pazartesi 16:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR