MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sahrayıcedit, Toplum » Ataşehir Belediyesi önlemlerini artırıyor
Ataşehir Belediyesi önlemlerini artırıyor


İstanbul Anadolu Yakası’nda sel ve dere taşmalarına neden olan yoğun yağıştan etkilenen Ataşehir’de, belediye ekipleri mahallelerde hem temizlik hem de ilaçlama yapıyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin bizzat yönettiği kriz masasında oluşturulan ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Belediyenin çeşitli birimlerinden oluşturulan ekiplerin bir kısmı ile mevsim normalleri dışında yaşanan aşırı sağanak yağıştan etkilenen ev ve işyerlerine 24 saat aralıksız yardım yapılıyor. Bir ekip de, beklenen yeni sağanak yağışa karşı 7 bölgede önlemler alarak hazır bekletiliyor.

 

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri; selin etkili olduğu ev, işyeri ve sokaklarda salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı halk sağlığını korumak için dezenfeksiyon çalışmaları yapıyor. Aynı bölgede çalışan Temizlik İşleri Müdürlüğü de tüm ekipleriyle, yağmur sularının biriktirdiği çamur ve bölgedeki ev ile işyerlerinden çıkan çöpleri temizliyor. Ataşehir Belediyesi Zabıta, Fen, Temizlik ve Veteriner İşleri ile Park ve Bahçeler müdürlükleri ekiplerinin görev aldığı bölgede meteorolojiden alınan bilgilere göre hem önlemler alınıyor hem de vatandaşlar sürekli anonslarla uyarılıyor.

Bölgede beklenen yeni yağışa karşı alınacak önlemler için; İnönü Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yenisahra Mahallesi, Örnek ve Esatpaşa Mahalleleri, Ferhatpaşa Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi ve Adalet Sitesi önü olmak üzere 7 ayrı bölgede iş makineleri ve araçlardan oluşan ekipler bekletiliyor. Ataşehir Belediyesi yoğun yağıştan etkilenen yaklaşık 200 aileye yiyecek, giyecek ve battaniye yardımında da bulundu. Ayrıca  ilçe sınırları içinde ev ve eşyaları hasar gören vatandaşların, hasar tespiti için kaymakamlığa dilekçe ile başvurmalarına yardımcı olmaz üzere belediyenin servis araçları mahalleler ile Kaymakamlık arasında hizmet veriyor.

Dün Örnek Deresi’nde vatandaşların köprüyü kullanmaması için önlem çalışmaları yaparken dereye düşen Ataşehir Belediyesi Temizlik İşlerini üstlenen müteahhit firma Altaş personeli Mevlüt Macit’i arama çalışmaları ise devam ediyor.

Galeri
📆 09 Haziran 2010 Çarşamba 15:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR