MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Gezi-Alışveriş » 2018 Kiralık Daire Fiyat Analizi

2018 Kiralık Daire Fiyat AnaliziÜlke genelinde Mart 2018 kiralık metrekare fiyatlarına bakıldığında, yüzde 11,63 artış görülüyor.

İnşaat sektörü, ülkemizde en çok çalışma alanının bulunduğu sektörlerden biri olurken, yoğun bir şekilde talep gören bu sektör, günümüzde birçok birey ve kurumsal firma tarafından aktif olarak hizmet verilen sektörlerin başında geliyor. Bu durum da beraberinde birçok yeni binanın inşa edilmesini getiriyor. Bu sayede bireyler, ihtiyaç duydukları takdirde her türlü konut bulabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu çerçevede 2018 kiralık daire  fiyat analizi yapıldığında, Türkiye genelinde rakamlar genel bir artış trendi gösteriyor. Ülke genelinde Mart 2018 kiralık metrekare fiyatlarına bakıldığında, yüzde 11,63 artış görülüyor. Buna bağlı olarak amortisman süresi 21 yıl olarak belirleniyor. Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’da ise ülke ortalamasının daha üstünde olarak, yüzde 2,19 gibi bir kiralık metrekare fiyat artışı görülüyor. İstanbul’da ortalama amortisman süreleri 20 yıl olarak belirleniyor.

Kentlere Göre Farklılık Gösteren 2018 Kiralık Daire Fiyatları

Kiralık daireler, günümüzde özellikle orta bütçeli bireyler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Çünkü bireyler, ev satın alabilecek bütçeye sahip olamadığı için aylık yerleşim giderleri ödemeyi tercih ediyor. Kiralık evlerde ise her kentte fiyatlar eşdeğer konutlar için büyük fiyatlar gösteriyor. Örneğin İstanbul’da genel olarak kira fiyatları yükselirken, ikinci büyük kent olan Ankara’da yıllık olarak kiralık metrekare oranlarında yüzde 8,13 gibi bir artış görülüyor. Üçüncü büyük kent İzmir’de bu oran diğer iki kentte çok daha fazla artış gösterirken yüzde 28,05 gibi bir değere ulaşıyor. Bir sonraki büyük kent Bursa’da ise tam tersi bir durum gelişim göstererek kiralık konut metrekare fiyatları yüzde 71,12 gibi düşüş oluşturuyor. Bu durumda Bursa ilinde amortisman süresi 77 yıl gibi rakama ulaşıyor. Benzer şekilde beşinci büyük kent olan Antalya’da da yüzde 6,63 gibi bir değerle kira düşüşü görülüyor. Bu rakamlar genel incelemelerde kent ortalamaları ile belirleniyor.

Eşdeğer Dairelerde 2018 kiralık daire fiyat analizi

İnternet üzerinde yapacağınız detaylı araştırma neticesinde 2018 kiralık daire fiyat analizihakkında 2+1 bir daire için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya ile takip eden büyükşehirler ve diğer şehirlerde çok farklı noktalarda yer aldıklarını görebiliyorsunuz. Hatta her ilin farklı ilçelerinde dahi kiralık daire fiyatları eşdeğer daireler için büyük bir değişim gösterebiliyor.

İstanbul ve diğer büyük illerde yer alan kiralık daire ilanlarını incelemek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.hurriyetemlak.com/

📆 25 Nisan 2018 Çarşamba 08:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR