MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Sağlık » Sağlıklı Yaşam İçin Arıtılmış Suyu Deneyin

Sağlıklı Yaşam İçin Arıtılmış Suyu DeneyinSu, insan hayatının en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Bu ihtiyacın sağlıklı olarak karşılanması da bir o kadar önemlidir. Çünkü bazen musluk sularının içine insan sağlığını tehdit eden maddeler bulaşabiliyor. Sürekli olarak hazır su alıp dünya para vermek yerine, sizde evlerinizde kendi hazır suyunuzu üretebilirsiniz. Sağlıklı ve masrafsız bir yaşam sunan su arıtma sistemleri sayesinde sizlerde bu avantajdan yararlanabilirsiniz.

Arıtılmış Su Cihazları İçin Tavsiyeler

Evlerinizde sağlıklı, kötü koku yaymayan ve klorlu olmayan bir su içmek en doğal hakkınızdır. Şebekeden gelen çeşme sularında bulunan kum, kaba kirler, yosun, toz, böcek gibi tortular Sadiment Filtre sayesinde 5 mikrona kadar temizlenebiliyor. Ayrıca Blok Karbon Filtre sayesinde kötü tat, kötü renk ve kokuya neden olan organik maddeler ve suda bulunan gazal kokular ile klor temizliyor. Üçüncü aşamada ise Hiper Filtrasyon yarı geçirgen zar yapısı sayesinde su moleküllerinin geçişine yardımcı oluyor. Fakat mikro organizmalara ve erişmiş kimyasallara izin vermiyor. 8-10 agstron arasında gözenekleri vardır. Dördüncü aşamada, Alkaline Mineral Filtre ise kötü kokuya sebep olan maddeleri temizliyor. İçme suyunun pH değerini 8,5 ile 9,0 arasında dengeleyerek, suda oluşacak mikroorganizmaları önlüyor. Bu manada sizler için su arıtma cihazı tavsiye konusunda daha çok pH değerini yükselten ve suyun mineral açısından zengin kalmasını sağlayan cihazların tercih edilmesi önerilir.

Su Arıtma Sebilleri

Günlük hayatta meyve suyu, içme suyu ve diğer meşrubat türünden birçok içeceğinizi gönül rahatlığı ile içmenizi sağlayacak değişik özellikte su arıtma sebili bulunuyor. Sizde bu sebiller arasından dilediğinizi seçerek fiyat konusunda hemen iletişime geçebilirsiniz. Su arıtma sebillerinin fiyatları aldığı litre kapasitesi ve diğer özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. İyi bir içme suyu için en önemli cihazlar arasında yer alan bu su arıtma sebilleri, sizlere ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. Suyun kötü tadı ve kokusundan, klorlu kokmasından korumakla birlikte, sizlere bakterilerden arındırılmış pH miktarı yüksek berrak bir içme suyu sağlıyor.

📆 31 Mart 2018 Cumartesi 21:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR