MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Marmara Koleji’nde 12.Semep Şenliği düzenlendi
Marmara Koleji’nde 12.Semep Şenliği düzenlendi


Özel Marmara Koleji  15 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 08:30 – 18:00 arasında ilköğretim ve ortaöğretim kurumları öğrencileri arasında  3.kez ev sahipliğini   yaptığı  “12. İSTANBUL SEMEP ŞENLİĞİ VE YARIŞMASI” düzenlendi.

12.Semep etkinliğinde toplam 700 kişi ve 44 okulun katılımı ile 93 çalışma sergilendi. 48 jüri üyesi projeleri değerlendirdi. Türkiye ulusal koordinatörü Prof Dr Tuncay Meyişçi’de Jüri üyeleri arasındaydı. Değerlendirmeler jüri üyeleri tarafından önce bireysel  olarak daha sonra çıkan sonuç doğrultusunda toplu olarak yapıldı. Okulun kazandığı ödüller; En iyi Maket çalışması Marmara Anaokulu 3 Boyutlu İstanbul, En Kapsamlı Çalışma Marmara İlköğretim Okulu İstanbul’da Bir Kinatob Bahçesi, En İyi Yazılı Araştırma Marmara Koleji Marmara Balıkları, En İyi Fotoğraf Çalışması Marmara Fen Lisesi Geçmişten Günümüze İstanbul’un Eski Okulları, En İyi Maket Çalışma Marmara Koleji Boğaz Köprüsü, En İyi Tasarım Çalışması Marmara Fen Lisesi İstanbul ve Balıklar konularıyla teşekkür ödüllerini kazandılar.

Etkinlik İstanbul 2010 Avrupa Kültür başkenti etkinliği programı çerçevesinde yürütüldü. Yarışma bitiminde öğrenciler uçurtma atölyesinde kendi uçurtmalarını yapıp okul bahçesinde uçurdular.

SEMEP , Güneydoğu Akdeniz Deniz Projesi (South-Eastern Mediterranean Sea Project) ‘nin baş harflerinden oluşturulmuş bir kelime olup , Birleşmiş Milletlere bağlı bir alt kuruluş olan UNESCO’nun 27. Genel Kurulunda onaylanan uluslar arası bir çevre eğitim projesidir. Projenin Türkiye sahibi Milli Eğitim Bakanlığı’dır ve Çevre Bakanlığı projeyi desteklemektedir.

📆 20 Mayıs 2010 Perşembe 16:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR