MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Barış Manço’nun evi açılış için gün sayıyor

Barış Manço’nun evi açılış için gün sayıyor1 Şubat 1999 da yitirdiğimiz sevilen sanatçı Barış Manço’nun, Kadıköy Belediyesi tarafından müze konsepti ile yeniden düzenlenen Moda”daki evi açılış için gün sayıyor.

     Türkiye’nin “Barış Manço 81300 Moda” adıyla tanıdığı Barış Manço’nun Moda Kamil Paşa Sokakta bulunan Köşkünü Halk Bankası’ndan kiralayan Kadıköy Belediyesi, yaklaşık iki yıldır sürdürdüğü çalışmalarını tamamladı. Barış Manço’nun bestelerini yaptığı piyanosu, yurt dışından aldığı cam objeleri ve Manço’nun Ailesi’nin verdiği özel eşyaları, resim ve aksesuarlarıyla yeniden düzenlenen köşk, Barış Manço Evi açılışa hazır. Kadıköy Belediyesi, Barış Manço’nun evi’ni hayranlarıyla buluşturmak, halka açmak için Barış Monço’nun ailesinin isteği üzerine halen askerde bulunan oğlu Doğukan Manço’nun tezkere ile dönüşünü bekliyor. Kadıköy Belediyesi, evin resmi açılışını Manço Ailesi’nin isteği üzerine Doğukan Manço’nun da katılacağı 9 Haziran 2010 tarihinde yapacak.

Barışın şarkılarının bulunduğu plak şeklinde masalar, “Adam Olacak Çocuk Köşesi”, Koltuğunda oturan “Süper Babaanne”  bahçesinde “domates-biber-patlıcan” ve “Arkadaşım Eşek” heykellerinin bulunduğu Barış Manço Evi Türkiye’nin ilk oyuncak müzesini açan Sanatçı Sunay Akın’ın danışmanlığında müze konseptiyle düzenlendi.  Duvarlarında ve yerlerde Barış Manço’nun şarkılarının notalarının bulunduğu Köşkün merdivenleri, piyano tuşları olarak tasarlandı. Manço’nun giysileri, takıları ve diğer eşyalarının birebir sergilendiği evin’in odalarında ise sadece Manço şarkıları çalınıyor.

  Barış Manço Evi adıyla adlandırılan köşk, açılış öncesi Basın Tanıtımı Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk tarafından yapılacak.

 

TARİH :29 NİSAN 2010 PERŞEMBE

SAAT   :11.00

YER      :KADIKÖY BELEDİYESİ BARIŞ MANÇO EVİ

Kamil Paşa Sk. No 5.  81300 Moda Kadıköy

 

📆 28 Nisan 2010 Çarşamba 17:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR