MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Çekmeköy’de uçurtma şenliği…!
Çekmeköy’de uçurtma şenliği…!


Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği “Çekmeköy Uçurtma Şenliği”nde binlerce Çekmeköylü eğlenceli saatler yaşadı.

Çekmeköylülerin haftalardır heyecanla beklediği uçurtma şenliği 25 Nisan Pazar günü düzenlendi.  Saatler öncesinden alana gelmeye başlayan Çekmeköylü aileler yaza merhaba diyen güneşli bir günün keyfini çıkardı. Çekmeköy Belediyesi tarafından yaptırılan uçurtmaları almak için uzun bir sıra oluşturan çocukların heyecanı görülmeye değerdi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz açılış konuşmasında; “her mevsimde ayrı güzel olan Çekmeköy’de bundan sonra baharın müjdecisinin Uçurtma Şenliği olacağını söyledi.” 2000’i aşkın uçurtmanın dağıtıldığı şenliğe Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Çekmeköy’deki çeşitli dernek başkanları ve temsilcileri katıldı.

Uçurtma yarışmasında dereceye girmek isteyen çocuklar için devreye büyükler de girince şenlik alanı renkli görüntülere sahne oldu. Tecrübesiz uçurtmacılar oldukça fazla gayret sarf ederken, uçurtma konusunda deneyim sahibi olanlar metrelerce yüksekte salınan uçurtmalarıyla farklarını ortaya koydu.

Şenliğin yarışma kısmında alana dağılan jüri üyeleri en yükseğe çıkan uçurtma, en ilginç uçurtma ve en güzel uçurtmayı belirledi. 3 kategoride ilk 3’ün belirlendiği yarışma sonunda dereceye girenlere basketbol ve futbol topları, saatler ve bisikletler hediye edildi.

Gün boyu çalan müziğin ritmi ile temponun eksik olmadığı etkinlikte şişme çocuk oyunu parkı, ilköğretim ve anaokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu ve müzikal gösteriler, gençler arasında yapılan şarkı söyleme yarışmaları ile Çekmeköylüler unutamayacakları bir gün geçirdi.

Daha önce duyurusu yapılan ve 31 Mayıs’ta sona erecek Çekmeköy Çek-Gönder Amatör Fotoğraf yarışmasına iştirak eden fotoğrafçılar renkli uçurtmaları fotoğraf karelerine taşıdı.

Galeri
📆 27 Nisan 2010 Salı 15:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR