MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » ”M’Expo için tek ses olmalıyız”
”M’Expo için tek ses olmalıyız”


Öğretmen ve öğrenci velileriyle bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesi için, ilçedeki herkes tek ses olmalı” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu’nda düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Yakasına, Yalova’da hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz’ün fotoğrafını takan ve konuşmasına da onu anarak başlayan Başkan Kılıç, “Hiçbir devlet görevlisi, öğretmenin üstünde değildir. Bu vesileyle değerli öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Sizlere, belediyemizin okullara yönelik projelerinden bahsetmek istiyorum. Okul önlerine zabıta birimleri koyduk. Bu birimler hem çocuklarımızı karşıdan karşıya geçiriyor, hem de onların güvenliğini sağlıyor. Bu projemizden oldukça olumlu geri dönüşler aldık ve yaygınlaştırmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

M’EXPO SİZİN PROJENİZ OLMALI”

Evde sağlık ve bakım hizmetleriyle inanç hizmetleri noktasında belediyenin yapmış olduğu çalışmaları da katılımcılara aktaran Kılıç, “Belediyemiz bünyesinde 3 cami imamımız, 1 cemevi dedemiz, 1 de papazımız var. Onlar cenazeler sonrası eve giderek, yakınlarına kaybeden vatandaşlarımıza destek oluyorlar. Hatta beni gece yarısı arayıp ‘Evimizi dualarla doldurdunuz Başkanım’ diyenler dahi oluyor. Ancak Maltepe’nin esas sorunlarına gelirsek, kentsel dönüşüm ve işsizlik. Kentsel dönüşüm olunca, buranın nüfusu ikiye katlanacak. Zaten şu an işsizlik had safhada. O zaman biz de dedik ki, bir proje yapalım. Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesi böyle doğdu. Bu proje gerçekleşirse 25 bin insanımız iş bulacak. Bu projenin gerçekleşmesi için sizlerin iradesi oldukça önemli. Bu kapsamda biz de bir imza kampanyası düzenledik. Sizlerden 500 bin imza istiyorum. Maltepemizin, çocuklarımızın geleceği burada yatıyor. M’Expo imza kampanyası için bir defter hazırladık. Bakın burada ne Ali Kılıç, ne de Maltepe Belediyesi yazıyor. Bu proje sizlerin projesi, sizlere mal etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN SÜRPRİZ

Kılıç’ın konuşması sonrası söz alan Okul Müdürü Metin Ilgaz ise okullarına göstermiş olduğu destek ve ilgiden ötürü Kılıç’a teşekkür ederek, 3’üncü sınıf öğrencilerinin Ali Kılıç’ın fotoğraflarıyla hazırladığı kişisel çalışmalarını içeren fotoğraf albümünü takdim etti. Kılıç da albümü inceleyerek, şöyle konuştu: “Öğrencilerimiz gerçekten çok başarılı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Geleceğimiz onların elinde. Beni şekilden şekile sokmuşlar. İnsan kendiyle barışık olmalı, yeri geldiğinde alay edebilmeli. Bunları başarırsak, empati yapabilirsek ne savcılarımız şehit olacak, ne seçim büroları taranacak, ne de gençlerimiz ölecek.”

NEYİ, NASIL İSTİYORSANIZ ÖYLE OLACAK”

Başkan Kılıç daha sonra bir sınıfı ziyaret ederek, bilgi aldı ve velilerle bir araya geldi. Burada da mahalle buluşmaları, okul önlerine kurulan zabıta birimleri ve kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıkla istihdam projelerinden bahseden Kılıç, kadınlar için kravat-gömlek, halı dokuma ve seramik atölyesi açtıklarını ve Türkiye’de ilk kez kadın matbaası kuracaklarını açıkladı. Öte yandan kentsel dönüşümde bireysel değil toplumsal çıkarların daha ön planda tutulması gerektiğinin altını çizen Kılıç, “Kentsel dönüşümü sizlerle danışarak, sizlerin istediği şekilde gerçekleştirmek istiyorum. Bunun için birbirimize yardımcı olmalıyız. Başıbüyük, Gülsuyu ve Gülensu öncelikli olarak kentsel dönüşümü gerçekleştirmek istediğim yerler. Bu mahallemizdeki vatandaşlarımızla da sürekli toplantı halindeyiz. Neyi, nasıl istiyorsanız öyle olacak” dedi.

📆 08 Nisan 2015 Çarşamba 10:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR