MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » “Medya Okulu” Simge Fıstıkoğlu’yla başladı
“Medya Okulu” Simge Fıstıkoğlu’yla başladı


Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Medya Okulu”nun ilk konuğu ünlü sunucu Simge Fıstıkoğlu oldu. “Televizyonculukta Etkin İletişim”i anlatan Fıstıkoğlu’na, katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

 

Birbirinden ünlü isimleri Maltepelilerle buluşturacak olan “Maltepe Belediyesi Medya Okulu” dün Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde başladı. 8 hafta sürecek olan programın ilk konuğu, ekranların sevilen yüzlerinden, ünlü sunucu ve programcı Simge Fıstıkoğlu oldu. İletişim fakültesi öğrencileri ve Maltepelilerin ilgi gösterdiği söyleşi de Fıstıkoğlu, “Televizyonculukta Etkin İletişim” konusuyla ilgili konuştu.

 

“KAMERA RÖNTGEN GİBİDİR”

 

Kameranın adeta bir röntgen cihazı olduğun ve karşısındaki kişinin içini gösterdiğini belirten Fıstıkoğlu, televizyonda kendi tarzını oluşturmanın önemine vurgu yaptı. Televizyonculukta samimiyetin son dönemde içinin boşaltıldığını kaydeden Fıstıkoğlu, şunları söyledi: “Türkiye’de ekranlarda gerçekten samimi olanlar çok sevildi. Samimi olmak adına, kendini olduğundan farklı gösterenleri izleyici zaten anlıyor.

 

Televizyonculuğun bir hatalar mesleği olduğunu unutmamak lazım. Hata yapmakla, barışık olmanız lazım. Bir hataya takılırsanız, bu bir domino etkisiyle tüm haberleri etkileyebilir. Rahmetli Mehmet Ali Birand, hiçbir zaman hata yapmaktan korkmadı ve hata yaptığı zaman gülüp geçti. Bizleri de güldürdü. Başarılı olmasının altında da yatan buydu. Samimiyeti herkesi etkiliyordu. İnsanlar karşılarında kendilerinden birini izliyordu.”

 

Konuşmasının ardından seyircilerden gelen soruları büyük bir içtenlikle yanıtlayan Fıstıkoğlu’na, bir gazetecilik öğrencisi tarafından çiçek takdim edildi. Fıstıkoğlu da, kendisi de gazeteci olan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a program dolayısıyla teşekkür etti.

📆 06 Nisan 2015 Pazartesi 10:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR