MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » KARTAL YAKACIK’TA OKUMA YAZMA KURSU
KARTAL YAKACIK’TA OKUMA YAZMA KURSU


Kartal Belediyesi’nin Yakacık biriminde Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü okuma yazma kursu devam ediyor. 

 

Kursa katılan kursiyerleri ziyaret eden Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, okuma ve yazma isteği göstermelerinden dolayı kursiyerleri kutladı.

 

Kartal Belediyesi olarak Kartal’da yaşamını sürdüren herkesin ve herkesimin daha iyi koşullarda yaşaması için çalıştıklarını ifade etti ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Kartal’da uyguladığı projeler ile Kartal’ı ilgi gören bir yaşam alanına doğru dönüştürdüğünü belirtti. Kartal Belediyesi’nin uygulamakta olduğu sosyal projelerden örneklerde veren Gürer, dört bine yakın kişinin Kartal Belediyesi’ne ait birimlerde farklı meslek gruplarında eğitim aldığını ifade etti.

 

Sosyal yardımlar, ihtiyaç sahiplerine sağlanan destekler, kültür ve sanat ile ilgili etkinlikler, geri dönüşüm ile ilgili projelerden ve Kartal Belediyesi sosyal tesisler ile ilgili bilgi veren Ömer Fethi Gürer,  belediye ait farklı mahallerde kursiyerleri ziyaret ettiğini, Uğur Mumcu Mahallesi Kültür Merkezi’nde kursa katılıp okuma yazma öğrenenlerden sonra Yakacık’ta da okuma yazma kursuna ilgi gösterilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 

“Okumanın yaşı yoktur” diyen Gürer, kursiyerlere kursu bitirdikten sonra okuma ve yazmaya ilgilerinin devam etmesi sonucu yaşamlarının yeni döneminde daha güzel olacağına inandığını ifade etti.

 

📆 04 Nisan 2015 Cumartesi 12:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR