MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » KARTAL’DA İLKBAHAR HAZIRLIKLIKLARI BAŞLADI
KARTAL’DA İLKBAHAR HAZIRLIKLIKLARI BAŞLADI


Kartal Belediyesi, ilkbaharın gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki ağaçların bakımları için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kartal’ın cadde ve sokaklarında yer alan ağaçların budama çalışmalarına devam ediyor. Yapılan budama çalışmalarıyla birlikte ağaçların ana dallarının dağılışları düzenleniyor, güneş ışığından daha fazla faydalanmaları sağlanıyor.

 

 

Kartal genelinde toplam 20 mahallede 1960 adet ağaç budanacak. Budama yapılarak toplanan dallar ise Kartal Belediyesi tarafından talaş haline getirilerek yine ilçe genelinde park ve yeşil alanlarda kullanılmak üzere güneş altında kurutuluyor. Cevizli Çınar Caddesi’nde devam eden budama çalışmaları ay sonuna kadar farklı mahallerde de sürdürülecek.

 

 

Başkan Altınok Öz: “Daha yeşil bir Kartal için çalışıyoruz”

 

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yapılan çalışmaları değerlendirerek, “Kartal’da yeşil alanların arttırılması için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Halkımızın, çocuklarımızın nefes aldığı parklarımızı, yeşil alanlarımızı, sokaklarımızı, mahallelerimizi daha güzel hale getirmek için çalışıyoruz. Ağaç, hayattır, güzelliktir. Onlar kentimizin asıl ve değişmez güzellikleri.” dedi.

📆 14 Mart 2015 Cumartesi 15:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR