MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
SÖMESTRDA KADIKÖY’DE NE YAPILIR?


Kadıköy Belediyesi, 26 Ocak’da başlayacak yarıyıl tatili için çocuklara eğlenceli bir program hazırladı. 88 ayrı etkinliğin olduğu program sayesinde Kadıköy’de çocuklar tatilin tadını çıkaracak. 5 ayrı Kültür Merkezinde gerçekleşecek yarıyıl şenliğinde çocukları; tiyatro oyunları, ücretsiz bale, piyano, müzik, dans,  kukla ve oyun atölyeleri bekliyor.

 

 

Kadıköy Belediyesi yarıyıl tatili nedeniyle 24 Ocak-08 Şubat tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi’nin Kültür Merkezleri’ndeki etkinlikler ile çocuklar hem tatillerini keyifli geçirecek hem de sanatla iç içe verimli aktiviteler yapacak.

 

 

16 Günlük Yarıyıl Şenliği için zengin bir program hazırlayan Kadıköy Belediyesi,  tiyatro, müzik, bale, sanat dallarıyla ilgili atölyeler ile birbirinden eğlenceli öğretici toplam 88  etkinlik ile çocukları tatilde sanata doyuracak.

 

 

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi, Çocuk Sanat Merkezi, Halis Kurtça Kültür Merkezi ve Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleşecek yarıyıl tatili şenliği etkinlikleri 24 Ocak tarihinde başlayıp 08 Şubat’a kadar devam edecek.

 

 

Her yaştan çocuk için ayrı oyunların seçildiği tiyatro oyunları ise karne şenliği kapsamında indirimli izlenebilecek.

Yarıyıl Şenliği kapsamında Kadıköy Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi de çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Çocukların ücretsiz katılabileceği atölye çalışmalarında bale, dans, oyunlarla Türk müziği çalgıları, kukla, piyano, flüt gibi eğlenceli aktiviteler var. Çocuk Sanat Merkezi’nin düzenlediği atölyeler Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek

 

 

Zamanda Yolculuk

Kadıköy’de  müzik ve tiyatro gösterileri dışında çocukları eğitici bir etkinlik daha bekliyor; “Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü Sergisi”. Lozan Antlaşması’nın imzalanmasının 90. yılı etkinlikleri kapsamında dokunmatik ekranlarla görsel objelerle hazırlanan sergide çocuklar için ayrılan bölümde “Zamanda Yolculuk” başlıklı özel hazırlanmış üç bilgisayar oyunu var. Bu bölümde ayrıca yine çocuklar için hazırlanmış “Lozan Barış Antlaşması” konulu 10 dakikalık bir çizgi film animasyon da yer alıyor.

 

 

Barış Manço Müzesi’de çocukları bekliyor..

Sesi  Kadıköy Moda’dan dünyaya yayılan Türkiye’nin unutulmaz evrensel sanatçısı Barış Manço’nun ölümünün 16. yılı olan 31 Ocak günü Barış Manço’nın evi tüm sevenlerine ve çocuklara açık alacak. Kadıköy Belediyesi tarafından müze konsepti ile  düzenlenen Moda’daki evinde çocuklar, Geçtiğimiz sene heykeltıraş Murat Daşkın tarafından yapılan, görenleri hayrete düşüren, Barış Manço’nun silikon heykelini de görebilecekler.

 

 

Yarıyıl Şenliği etkinlik detayları www.kadikoy.bel.tr adresinden  ya da kültür merkezlerinden öğrenilebilir.

📆 21 Ocak 2015 Çarşamba 13:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR