MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Alevi kurum temsilcileri Yaşar Kemal’i ziyaret etti
Alevi kurum temsilcileri Yaşar Kemal’i ziyaret etti


Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu ve Genel Sekreter Aydın Deniz; Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez yöneticisi Belkıs İzgin ve şube yöneticileri, Fikriye Özcan, İsmet Abbaoğlu;  Yalıncak Sultan Derneği Yöneticisi Sevim Yalıncakoğlu; Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı yöneticisi Vedat Kara; Aleviyol Derneği temsilcisi Halil Aksu; Sarı Saltık derneğinden Celal Abbaoğlu’ndan oluşan temsilciler İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde yoğun bakımda bulunan Yaşar Kemal’i ziyeret edip, ailesi ve doktoruyla görüştüler.

Ziyerette bulunan temsilciler geçmiş olsun dileklerini iletirken; Yaşar Kemal’in yaşamı boyunca savunuculuğunu yaptığı Demokrasi ve Özgürlükler mücadelesi içerisinde Alevilerin özel bir yeri olduğunu, 1989 Alevilik Bildirgesini imzalayan aydınlarımızdan olduğunu ifade ettiler. Onun biran evvel mücadelesindeki bayraktarlığına geri dönmesi için dua ettiklerini söylediler.

Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban; Yaşar Kemal’in 1960 lardan itibaren Alevilikle yoğun olarak ilgilendiğini ifade etti.  Ayşe Semiha Baban; kurum temsilcilerine ‘sizlerin ziyarete geldiğinden keşke haberdar olsaydı, çok mutlu ve motive olurdu’ dedi.

Temsilciler heyeti Yaşar Kemal’in doktorundan sağlığındaki son durum hakkında bilgi aldıktan sonra kendisi için hazırlanan anı defterini de imzaladılar.
📆 21 Ocak 2015 Çarşamba 12:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR