MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Başkan Kılıç minibüs teftişinde
Başkan Kılıç minibüs teftişinde


Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, minibüse bindi, esnafları ve dernekleri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

 
Başkan Kılıç, Gülensu Mahallesi’ndeki taziye ziyaretinden sonra mahallede dolaşıp, halkın sorunlarını dinledi. Başkan Kılıç’ın ilk durağı Gürgentepeliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği oldu.

 

 
SÜRPRİZLE KARŞILAŞTI, CEME KATILDI
Dernekte büyük bir sürprizle de karşılaşan Kılıç, vatandaşların cem ibadeti yaptığını görünce, onlara eşlik etti. Kısa süreli bir sohbetten sonra, mahallenin kangren olan sorunu Gülsuyu Cemevi projesini bitirmek kararlığında olduklarını belirterek, “Mahallemizin büyük eksikliklerinden olan cemevi sorununu, kendi dönemimiz içinde mutlaka halletmek istiyoruz, bunun için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız” dedi.

 

 
“SİZLERİ MÜTEAHHİTLERE MUHTAÇ ETMEYECEĞİZ”
Tokat Niksar Güzelyayla Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret eden Kılıç, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra, kentsel dönüşüm konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Maltepe halkını asla müteahhitlere muhtaç etmeyeceklerinin altını çizen Kılıç, “Parsel bazında değil ada bazında bir dönüşüm yapmak istiyoruz. Ayrıca kentsel dönüşümde otoparklar zorunlu hale getirilecek. Yine çatılara yağmur suyu sistemleri kuracağız, çöpler yer altına inecek ve güneş panelleri yapacağız. Kentsel dönüşümü gerçekleştirmek adına mahallelerden 20-25 kişilik bir ekip kurmalarını istedik, bunlarla beraber, biz de müdürlerimizi alacağız, yine Anakent Belediyesi’nden de birkaç kişi alacağız, meclis kurarak, karar alacağız. Bu aşamada, ya siz evlerinizi anlaştığınız müteahhitlerle yapacaksınız, ya biz belediye şirketimizi kurduk, bunlarla evlerinizi yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

 
MİNİBÜSTE SORUNLARI DİNLEDİ
Daha sonra minibüse binen Kılıç, halkın minibüs şoförleriyle olan sorunlarını dinleyip, yerinde görme imkânı buldu. Kılıç, Gülensu ve Zümrütevler Mahallesi’ndeki esnafları da ziyaret etti.

 

📆 14 Ekim 2014 Salı 09:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR