MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » 30 Ağustos Zafer Bayramı Kartal’da Coşkuyla Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı Kartal’da Coşkuyla Kutlandı


30 Ağustos Zafer Bayramı Kartal’da Coşkuyla Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı Kartal’da coşkuyla kutlandı. Her yıl geleneksel olarak Kartallı Kazım Meydanı’nda başlayan yürüyüşe on binlerce Kartallı katıldı. Kartal Meydanı’nda verilen konserde ünlü rock müzik sanatçısı Sarp ve Özgün Müziğin Efsane grubu Yeni Türkü on binlerce Kartallıyı coşturdu.

 

 

On binlerce Kartallı Atası için Kartallı Kazım Meydanı’nda bir araya geldi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yılı nedeniyle on binlerce Kartallı Kartallı Kazım Meydanı’nda toplandı. Zafer yürüyüşüne, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, eşi Feray Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Cemevi Başkanı İsmail Saçlı, Kartal Belediyesi CHP Meclis üyeleri, birim müdürleri, çok Sayıda Sivil Toplum Kuruluşu ve Kartallı katıldı.

 

 

 

On binlerce Kartallı ellerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ve Türk bayraklarıyla Kartal Meydanı’na kadar meşaleler eşliğinde marşlar söyleyerek yürürken açılan 250 metrelik Türk Bayrağı ‘Zafer Yürüyüşü’nde dikkat çeken nokta oldu.

Başkan Altınok Öz: “Atatürk sevgisiyle yürüyen Kartallılarla gurur duyuyorum”

 

 

Kartal Belediyesi tarafından hazırlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri öncesinde konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Cumhuriyet’e, Cumhuriyet’in değerlerine, özgürlüğe, ülkenin geleceğine sahip çıkan Kartal, sizinle gurur duyuyorum. İstikbal peşinde koşup sağda solda gözükeceğine Kartallı Kazım Meydanı’ndan Özgürlük Meydanı’na Atatürk sevgisiyle yürüyen sizlerle gurur duyuyorum. Bu ülkeye canını feda etti inandı, inançları doğrultusunda mücadele etti.

 

 

 

Bu milletin bin yıldır geleneği var, kültürü var, inancı var ama o inanç sadece yetmiyor o inancı, o kararlılıkla eyleme dökecek bir beyine bir lidere ihtiyacı vardı. Çanakkale’de de vardı, Dumlupınar’da da vardı. İşte o Mustafa Kemal Atatürk’tü. Bugün bu meydanda özgürce toplanıyorsak, bugün bu ülkede ezan sesi duyuluyorsa unutmayalım ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun silah arkadaşlarına ve inananlara borçluyuz. Bunları yok saymak mümkün müdür? Demokrasiyi kullanarak; demokrasiyi araç edenler değil, demokrasiyi amaç edenlere, sizlere selam olsun.

 

 

 

Allah bir daha o günleri göstermesin, yaşatmasın. Ama bunun tek yolu var. O günleri bilmekten geçiyor. Emperyalistin oyununu bilmekten geçiyor. Şu yurdumuzda nasıl emperyalistlerin oyununun olduğunu bilmekten geçiyor. Onun için bunu ara ara dile getiriyoruz. Kartallılar, bu oyuna düşmeyeceğiz. Bugün siz bunları gösterdiniz, teşekkür ediyorum ve sizi Kartalı sevdiğim kadar seviyorum. Bugün aramızda Balkanlar Konfederasyon Başkanı ve Başkanları var. Onlar büyük bir acı çektiler. Bizler büyüklerimizle çektik. O günlerimizi iyi bilmek gerekiyor. Sayın Konfederasyon başkanı ve başkanları aramıza hoş geldiniz, Kartal’da sizleri görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Zafer Bayramınız kutlu olsun. Kartal’ı ve Kartallıları seviyorum. Türkiye’yi seviyoruz.” dedi.

 

Kartallılar Rock Müziğiyle Coştu

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün konuşmasının ardından sahneye çıkan rock müziğin güçlü sesi Sarp unutulmaz şarkıları seslendirerek Kartlılara hem duygulu, hem de hareketli dakikalar yaşattı. Konser sonunda Kartal Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Ekber Şahin, Sarp’a Kartal plaketi takdim etti. Şarkıcı Sarp, Kartallı hayranları ile buluşturma fırsatı verdiği için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Kartal Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

Yeni Türkü Kartallıları coşturdu

Türk Rock Müziği Sanatçısı Sarp’ın ardından şarkılarıyla gönüllere taht kuran özgün müziğin efsane grubu Yeni Türkü, hayranlarının karşısına çıktı. Yeni Türkü yeni ve eski şarkılarını seslendirerek Kartallı hayranlarını coşturdu. On binlerce Kartallı, Yeni Türkü’nün şarkılarına eşlik etti. Konserin ilerleyen dakikalarında Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Av. Perihan Sevim efsanevi müzik grubu Yeni Türkü’ye Kartal heykelciği hediye etti. Yeni Türkü grubu Kartallılarla bu özel günde bir arada olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Altınok Öz’e teşekkür ettiler.

 

 

Erzincanlı sanatçıdan Başkan Altınok Öz’e hediye

Kartal’da yaşayan Erzincanlı Bakır sanatçısı Necati Yıldırım, kendi eli ile yaptığı ve bakıra işlenmiş Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün portre fotoğrafını Başkan Altınok Öz’e takdim etti. El emeği göz nuru hediyeyi alan Başkan Altınok Öz, Necati Yıldırım’a teşekkür etti.

 

📆 01 Eylül 2014 Pazartesi 10:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR